Похорони тренду "Боротьби з корупцією"


Років зо три тому, група молодих, і не зовсім, хлопців, охочих «піднятися» на коштах від закордонних донорів об'єдналася в організацію, назвемо її «текап». Оскільки, однією із вимог міжнародних органів та організацій було зменшення рівня корупції в Україні, чинне місце в напрямку діяльності «текапу» зайняли представники, пов'язані з контактною групою «Торо», яка на той час уже вміла тратити кошти донорів провівши моніторинг державної антикорупційної програми (2010-2015 років).
Отримавши належне фінасування, група збільшилася чисельно і укріпилася.
Крім цього, на виборах до Парламенту, у 2014-му році, майже усі партії йшли з лозунгами «побороти корупцію».
У 2015-2016 роках щедрі донори виділили десятки мільйонів американських доларів на підримку тренду «боротьби з корупцією», які дали змогу:
-хлопцям із текапу не сходити з телевізійних екранів, розповідаючи усім, як правильно побороти те, з чим вони «борються»;
-очолити чисельні конкурсні комісії, створюваних «антикорупційних» органів, вирішуючи кому вони довіряють, а ому ні;
-вивішувати по усій країні портрети відомих письменників із закликами «не мовчати про те, з чим вони борються»;
-разом із грузинською командою таких же «борцунів», кататися по країні іх хвилею форумів.
-розповсюджувати урядові мантри по «вбиття» того, з чим вони борються.
-розтягнути поміж себе кошти, виділені на створення софту для органу, який вони ж очолили.
Перший квартал 2017-го року показав, що хлопці кудись зникли, розсосалися. Навіть річницю боротьби з тим, що тільки їм відомо не відзначали.
Лідери їхньої думки спромоглися написати статтю, у якій закликають західних донорів не тільки не довіряти політикам за відсутність політичної волі, а й текстам документів, які були розроблені за виділені донорськ кошти.
Ще хлопці з останніх сил намагаються протягнути представника однієї із команд донорів для аудитування органу, яким вони ж опікуються бо може так статися, що орган не ефективний…
Все.
Текап здувся. Повітря закінчилося. Тренд зник.
А що хлопці?
Кажуть, що один серйозний дядько має намір перевірити ефективність використання коштів, виділених на боротьбу з тим, чим вони займалися.
Впевнений, що папери у хлопців у порядку.
Немає куди їм тікати.
Бо!

Нет комментариев