Владислав Атрошенко готує сепаратистський нокаут Петру ПорошенкоПолітичні позиції Президента Петра Порошенка сильно похитнулися внаслідок заворушень мера Чернігова Владислава Атрошенка на чернігівському напрямку. Наразі Банкова тимчасово ліквідувала загрозу, про яку раніше писав глава консалтингового центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов, відзначивши «сепаратистські» рухи Владислав Атрошенко.
Політолог зазначив ризики Банкової щодо зменшення впливу на Атрошенка у контексті втрати Порошенком виборчої лояльності у регіоні. Наразі Банкова заграла на амбіціях Атрошенка, давши йому орден, що став який став своєрідним ляпасом Порошенку. Адже водночас президент прийняв на себе негатив за Атрошенка, який голосував за диктаторські закони, що спричинили бійню на Майдані. Це змусило Атрошенка включити задню. Він оцінив жертви гаранта, повернувши посаду секретаря міськради Чернігова формальному представнику «Нашого краю» — Максиму Черненку. Але при цьому фракція «Нашого краю» своїх кандидатів на посаду у міськраду не висувала, як, власне, не ухвалювала рішення про підтримку Черненка. Атрошенко використав амбіції і страх слабкого, корумпованого Черненка, замараного у скандалі із забудовою природоохоронної зони «Ялівщина» разом із сірим кардиналом ляшківців Павлом Гармашем. Разом вони вже забудовують Стрілецьку набережну. Черненок є податливим до тиску. За час депутатства він позначився виключно лобіюванням власних бізнес-інтересів. Він суто формально є представником «Нашого краю», а фактично – перепрошитою вручну «моторолою» Атрошенка. Черненок готовий стати механізмом бюджетного фінансування бутафорного піару Атрошенка у вигляді його «фасадних» беззмістовних проектів.
Нагадаємо, що конфлікт Атрошенка з Банкової розгорівся із позбавлення лояльного до гаранта «Нашого краю» посади секретаря чернігівської міськради.
Золотарьов вважає, що активність Атрошенко в Чернігівській міськраді свідчить про старт процесу розкидання яєць регіональними елітами БПП у чужі політичні гнізда, здебільшого нелояльні Порошенку. Процес може стати фатальним для Порошенка, який ризикує втратити шанси перемогти через зраду «своїх». Президент прагне зупинити бродіння у своїй команді. Про це свідчать спроби загравання із Атрошенком, — першим чиновником із команди Банкової, що ризикнув зіграти в політичний сепаратизм.
Золотарьов впевнений, що Атрошенко вже «зливає» Порошенка. «За два роки до президентських виборів місцевих лідери починають робити ставки на майбутнього переможця. Представники БПП не завжди ставлять на Порошенка. Наприклад, в Чернігові голова міської БПП Владислав Атрошенко підсилює опозиціонерів», — підкреслив експерт.
Він пояснює свою версію політичними маневрами, що відбуваються у міськраді Чернігова. «Із 42 мандатів у міськраді половина – 21 – від «Нашого краю» і БПП. Для нової більшості Атрошенко необхідно залучити «Батьківщину», радикалів або Оппоблок. Таким чином, Атрошенко почав власну гру, в якій немає місця президентові», — упевнений Золотарьов. Він вважає Атрошенка першим політичним сепаратистом у команді Порошенка. Той зрозумів безперспективність Порошенка як майбутнього кандидата і будує альтернативну політплатформу.
Саме бізнес-активність Атрошенка підштовхнула його до політичного «сепаратизму». Формальним приводом для створення Атрошенком корупційної бізнес-коаліції із «Батьківщиною», Оппоблоком і радикалами-ляшківцями стало економічне питання з виділенням 17 млн гривень на реконструкцію дороги, що веде до Золотого пляжу. Цим Атрошенко показує абсолютну економічну незалежність від Банкової. Схоже, що грошові потоки, які він «освоює» через непрозорі схеми у Чернігові, давно перевищили його витрати на виборчу кампанію і «цукерково-букетний період» у відносинах із Порошенком.

Нет комментариев