Чи думала я у березні 2014 року, що моє життя кардинально зміниться?


Мабуть, думала, але, як і всі, чекала змін на краще — що Януковича вже немає і можна будувати іншу країну, сподівалася на оновлення і очищення країни.

Але війна змінила все…

Моє життя, як і життя багатьох українців, з того часу перестало бути спокійним і виваженим, і на перший план постало прагнення миру і повернення рідного дому.

Усі віримо, що прийде час і ми повернемо окуповані території Донбасу і Криму. Це буде дуже складний період в житті країні, адже чим більше буде тривати війна, окупація, тим більше часу потрібно буде для звільнення від стресу, психологічних надломів наших людей.

Тим більше, потужна російська інформаційна машина день і ніч працює на окупованій території, таким чином намагаючись ще більше розділити людей, які живуть на неокупованій та загарбаній частинах Донбасу.

Я це розумію, як людина, що була вимушено переселена з міста, яке захопили російські найманці. Але вірю, що після війни ми обов'язково повернемо нашу територію.

Як на мене дуже символічно, що саме в День добровольця команда «Сила права» презентувала «Закон про прощення». Закон не передбачає покарання для простих людей, які живуть в силу певних обставин на окупованій території.

Проте ніколи не пробачимо та не забудемо тих, хто вбивав та калічив людей, обстрілював нашу територію та давав злочинні накази. Вони повинні відповісти всі свої злочини і бути покарані.

Але є громадяни України які вчинили злочини невеликої або середньої тяжкості, і ось саме для них пропонується застосувати процедуру прощення. Їх не звільняють від відповідальності, але термін у в'язниці ми пропонуємо замінити на альтернативне покарання забороною на певний час приймати участь у виборах, бути обраним депутатом, займати державні посади, займатись викладацькою роботою.

Усе залежить від скоєного злочину. Як приклад, робота в виборчих комісіях на незаконних виборах на окупованій території. Людина має понести кримінальну відповідальність, але термін у в'язниці пропонується замінити альтернативним покаранням.

Втім, спочатку Проект «Закону про прощення» має пройти обговорення в суспільстві, ми хочемо донести своє бачення до громадськості, лідерів думки, політиків. Уже зараз ми можемо мати певне розуміння, як саме будемо облаштовувати життя після війни, як будемо мирити войовничі душі, долати антагонізм і шукати компроміси з поміж людей.

Громадське обговорення – це демократичний підхід в вирішенні глобальної проблеми примирення. І команда «Сили права» готова кожному роз’яснити, яким ми бачимо вихід і з кризових післявоєнних ситуацій.

Нет комментариев