Одвічні проблеми


В листопаді минулого року публікувала це на фейсбуці, але з того часу пробема так і не вирішилась. Сніг зійшов, і вона стала ще актуальнішою. Цікаво, куди дивиться влада?

На вихідних їздила додому в гості до батьків, маршрутом Луцьк-Березники, через Броди. Раніше знайомий водій все зі сміхом, розказував мені як він оминає ці ями – тут лівіше, тут теж лівіше, а тут правіше.

Цього разу дорога пройшла в тишині, бо оминути ці ями вже просто нереально. Одвічна проблема – коли зроблять дороги? Знаєте, якось мало приємного проводити в дорозі, яка займає 40 км майже 2 год., бо просто нереально швидше їхати. Точніше, не так, там взагалі нереально їхати. Не дивно, що водії автобусів відмовляються їхати, і змінюють маршрут. З однієї сторони мені абсолютно все одно, до свого Межиситя, я все одно доїду, а з іншої – як бути людям, які живуть в Бродах, Теребовичах, Боровусі, бо водії принципово не хочуть туди їхати, поки не зроблять дороги.

Депутат районної ради Куш Сергій робив депутатський запит на 18 сесії районної ради 7 липня 2017 р. щодо ремонту дороги на відрізку Гірники-Броди. Відповідь голови РДА Андрій Харлампович була просто чудова: «що вже робиться проект, що не можна дати гроші 2 рази на одну й ту ж саму дорогу, бо якщо вже робиться капітальний ремонт, повністю асфальтно-бетонне покриття, то зараз зробити ямкове, а потім по тому ямковому зробити ще ремонт, то це просто розтрата грошей, потрібно трішки потерпіти, воно в цьому році буде зроблене» (із аудіо запису сесії). Особисто в мене виникає питання: чи то рік в керівників району гумовий, чи то капітальний ремонт дороги вони за 5 хв. до Нового року вирішили зробити? Я хоч і маю жіночий склад розуму, але якось сильно сумніваюсь, що такі речі так швидко робляться.

Продовжу далі. 13 жовтня відбулась 19 сесія районної ради, де прийшла відповідь на депутатський запит Куша Сергія від філії «Старовижівського автодору», де чорним по білому написано, що ЯМКОВИЙ ремонт на ділянці Гірники-Броди асфальтобетонного покриття буде виконано в плановому порядку по мірі надходження коштів від Служби автомобільних доріг у Волинській області на даний вид робіт. Також в сесійній залі лунало питання щодо того коли ж почнуться нарешті ремонтуватись дороги, на що голова РДА відповів (з аудіо запису сесії): «прийнята програма про співфінансування в методиці 50/50 з обласним бюджетом. Дана програма є діюча на сьогоднішній день. Своє зобов’язання перед цієї програмою район виконав, область – ні»

Тепер особисто в мене питання: або я щось не розумію, або що змінилось за цих 2 місяці, де ж пропав проект на КАПІТАЛЬНИЙ ремонт дороги, де ділись виділені кошти? Тобто 2 місяці тому був проект, а тепер говориться про спів фінансування? Агов, за що тоді робився проект і де він пропав за цей час, що на цій сесії про нього навіть не згадалось? І взагалі чи можливо тут обійтись просто ямковим ремонтом?
Поки чиновники шукають відповіді, жителі змушені їздити по таких дорогах.

Нет комментариев