Чергові подачки для народу
Прем’єр Гройсман анонсував, що з 1 вересня в пологовому будинку кожна родина буде отримувати від держави «бейбі-бокси».

На перший погляд — гарна ідея. Але чи не стане ця добра справа черговою годівницею для можновладців?
Виникає ще багато питань. За якими цінами будуть закуплені дитячі речі, якої вони будуть якості? Хто і як проводитиме тендери?..

Адже наших реаліях будь-яка централізована закупівля може стати гарним способом збагаченням для корупціонерів на різних рівнях. Пригадую, як Міністерство оборони закупило шкарпетки для військових по 300 грн.

І ще одна згадка. В 2005 році уряд Юлії Тимошенко запровадив грошову допомогу при народженні дитини, за яку кожна родина змогла придбати необхідні для немовляти речі. До речі, вже багато років ця допомога не індексується, хоча гривня знецінилася втричі.

Ситуація з «бейбі-боксами» ще нагадує наші субсидії: уряд від імені держави виділяє людям чергові подачки, але без права вибору, і отримуючи віз цього певну вигоду для певних структур і людей.

Звісно, роздача боксиків та солодкі обіцянки виділяти півтора тисячі на няню – це чергова піар-акція нинішніх можновладців у гонитві за рейтингами. Няню за півтора тисячі не знайдеш… До того ж є питання, як саме родина буде офіційно працевлаштовувати доглядальницю для дитини (що є умовою виплати компенсації), і чи будуть самі няні зацікавлені в такому механізм (адже доведеться сплачувати податки)?

Як на мене, українським родинам сьогодні потрібне власне зростання їхнього добробуту, можливість мати гідну роботу і зарплату, збільшення купівельної спроможності та відчуття того, що держава не покидає на одинці з існуючими проблемами. А не епізодичні подачки від влади під виглядом глобальної турботи про народ.

Нет комментариев