Розміну Криму на Донбас не буде!


Багато хто критикував обговорення в ЗМІ та соцмережах неперевіреної інформації щодо висловлювань президента США Дональда Трампа про «російський» Крим.

У понеділок Державний департамент Сполучених Штатів ще раз підтвердив політику офіційного Вашингтону: Крим – це Україна.

Відповідну заяву озвучив високопоставлений офіційний представник Держдепартаменту США.

«Ми підтримуємо територіальну цілісність України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, і наша політика по Криму залишається незмінною», – зазначив представник зовнішньополітичного відомства США у відповідь на прохання прокоментувати нещодавні висловлювання президента Трампа і при цьому додав: «Наші санкції – наші кримські санкції – залишатимуться в силі, допоки Росія не припинить окупацію та не поверне Крим Україні».

Впевнений, що будь-який привід підходить для «вичавлювання» з наших партнерів виразних заяв з цього питання.

Наступний етап – привчити їх до думки, що захоплення Криму та війна на Донбасі це одна і та ж подія – збройна агресія Російської Федерації проти України. Все, що відбулося, хоч оптом, хоч в роздріб, зобов'язує США та Великобританію – країни, що прийняли відповідно до Будапештського меморандуму гарантії безпеки і територіальної цілісності України, вжити вичерпних зусиль для відновлення статусу-кво.

Незважаючи на сумну історію Будапештських гарантій, шлях до повноцінного миру лежить через їх реалізацію. Тільки в цьому форматі право визначати порядок денний належить Україні. Україна виконала свої зобов'язання. Тепер слово за гарантами.

Ми не закликаємо країни-гаранти воювати за нашу землю, але наполягаємо на спільних зусиллях з примусу агресора до миру та звільнення наших територій, а також на істотному посиленні військово-технічної допомоги для створення ефективної системи протиповітряної оборони, відродження військово-морських сил і зміцнення можливостей на сучасному рівні протистояти наземному вторгненню.

Тож, панове, пора перестати грати словами, об'єднати всі санкції та посилити їх до рівня, достатнього для примусу агресора до миру і повного визволення наших територій.

Крим на Донбас ми не міняємо!

Нет комментариев