У прагненні залишитися при владі Порошенко може не гидувати ніякими засобами


Так, у нашої політичної сили з’явилася інформація, що чинний президент розглядає можливість введення воєнного стану в Україні, щоб залишитись на другий термін.

Відразу пригадую 2014 рік, коли під обстрілами, ризикуючи своїм життям та життям людей, ми проводили президентські вибори. Тоді, насамперед, необхідно було захищати свою державу та її національні інтереси. Потрібен був легітимний президент.

У дуже складних умовах президентські вибори таки були проведені. Коли у цій надто складній ситуації Порошенко зайшов у президентський кабінет, у нього на столі вже був указ про введення військового стану. І всі підстави для цього тоді у нього були.

Земля горіла під вибухами, річками лилася людська кров, від сліз не встигали висихати обличчя… Зеленопілля, бої за Веселу Гору, Іловайськ та інші трагічні сторінки нашої історії – дорогою ціною ми заплатили за те, що зупинили російського агресора від подальшого загарбання країни.

Спірне питання, чи була тоді гостра необхідність у проведенні позачергових парламентських виборів. Але для того, щоб посилити власну вертикаль влади, створити під себе парламентську більшість, Порошенко таки оголошує позачергові парламентські перегони. Більшість колишніх регіоналів, переметнувшись у БПП, стають командою президента.

Вже четверний рік робить законодавчі потуги парламент, який вже отримав славну найневдалішого скликання депутатів ВР. Наступного року закінчується й термін президентства. Тож Порошенко розуміє: розчарування людей настільки потужне, що знову вони його ніколи його не оберуть. Яскраве підтвердження цьому і соціологічні дослідження за останні півроку – що далі, то менший відсоток прихильників у нинішнього керманича держави.

І тут в дію вступають різні технології, одна із яких — можливий воєнний стан.

У цій ситуації є велика надія, що наші західні стратегічні партнери та США не дадуть Порошенкові можливості для подібних маневрів. Та й українці навряд чи проковтнуть таке знущання.

1 комментарий