Потужна армія - передумова повернення миру в Україні
З перших днів, коли Україна отримала незалежність, політики почали говорити про контрактну армію.

Але ця ідея залишилася, на жаль, на рівні балачок, а поступу так і не було зроблено.

Більше того, могутня ядерна держава Україна відмовилась від ядерної зброї, адже країни-підписанти в Будапештського меморандуму гарантували нашій державі територіальну цілісність.

За роки незалежності міністрами оборони України призначались здебільше люди, залежні від Російської Федерації. На нашу армію, на її озброєння не звертали увагу. На воєнних заводах не було замовлень, землі Міноборони розпродавались, армія не фінансувалася. Соціально незахищені військові та їхні сім'ї вимушені були виживати. Деякі з військовики підписували контракти і їхали закордон…

До війни, яка розпочалася в 2014 році, українська армія була абсолютно не готова. Я не говорю моральну складову, про патріотизм наших військових, а власне про матеріально-технічне забезпечення, про соціальний захист військовослужбовців і їхніх сімей.

В агонії Міністерство оборони почало підписувати контракти, які не відповідають потребам військовослужбовців. Тож дуже багато досвідчених людей, які пройшли війну, зараз звільняються в запас.

Нашій правозахисній організації «Сила права» доводиться часто спілкуватися з такими людьми. Тож зараз ми пропонуємо суспільству, нашим військовим долучитися до розробки нового контракту для військовослужбовців. Юристи «Сили права» проаналізували кращі контракти інших європейських країн та США для того, щоб разом з фахівцями підготувати наш формат контракту для української армії, який буде оптимальним з точки зору гарантій, підходів до забезпечення кожного воїна усім необхідним.

Усі ми сьогодні чітко усвідомлюємо: потужна українська армія — це необхідна умова повернення миру в Україну та перемоги над російським агресором.

Нет комментариев