Підшефні Росії телефонні пранкери тероризують керівників США
У Вашингтоні не вперше стикаються з шахрайськими дзвінками американським політикам, коли зловмисники видають себе за українських чиновників. Наприклад, влітку минулого року пранкерам, відомим під псевдонімами «Вован» та «Лексус» (на фото), яких звинувачують в зв'язку з російськими спецслужбами, вдалося додзвонитися міністру енергетики США Ріку Перрі, нібито, від імені українського прем'єр-міністра Гройсмана. Тоді пранкери розпитували міністра про контракт на поставку вугілля з США в Україну. Незважаючи на розголос, який отримав той випадок, пранкерські нападу на Україну в США почастішали і навіть спустилися до рівня штатів.

«Ми зараз бачимо свідчення системної роботи, — сказав посол України в США Валерій Чалий. — Якщо раніше це були окремі випадки — видобування інформації від міністра енергетики США, від конгресменів, також послів США, то тепер я бачу, що це системна робота проти посольства України в Сполучених Штатах».
Масштаб нападів свідчить, що робота ведеться відповідними службами, говорить посол. «За тиждень кілька дзвінків — три губернатори, два мери міст — це неможливо зробити без збору інформації… Ми знаємо, що там є серйозна підготовка і що діє не одна людина. Більш того така інформація збирається системно відповідними службами», — зазначив Чалий.

Загалом, дзвінки або листи від імені офіційних осіб України надійшли посадовим особам семи різних штатів США. Наприклад, американський юрист і почесний консул України в Новому Орлеані Едвард Томас Хейз розповів, що до нього звернувся губернатор штату Луїзіана після того, як отримав дивного листа, нібито, від посольства України в США, в якому говорилося про майбутній візит в штат президента Порошенко. «Мене дійсно здивувало, що лист був відправлений безпосередньо службі губернатора без контакту з посольством, хоча вони вільні відправляти листи прямо, якщо хочуть. І коли я обговорював цього листа з губернатором, нас обох здивувало, що візит до штату заплановано вже через місяць. Це означало, що часу на підготовку зовсім мало, і ми були трохи шоковані ним. Я відразу зателефонував до посольства і так ми дізналися, що це підробка», — згадує Хейз.

Якою була мета пранкерів, невідомо, проте Хейз вважає, що такі листи можуть «виставити в поганому світлі» американських посадових осіб, які будуть спілкуватися з українською стороною на основі неправдивої інформації.

На думку Чалого, пранкери мають як мінімум три цілі. Перша — ускладнити роботу посольства, «дати нам більше займатися чимось іншим, крім досягнення важливих для двосторонніх відносин завдань України та Америки». Друга — зробити відносини токсичним і по можливості зашкодити іміджу України, посла, посольства. Третя — отримати якомога більше інформації для свого використання.

Крім пранкерів, посол також зазначив інші методи дезинформаційних атак, спрямованих проти іміджу України в США. «Були спроби створення фейковий акаунтів в різних соціальних мережах і відповідних звернень від імені посла, — каже Чалий. — Крім того, були спроби від імені посла України в США наймати на роботу американців з відповідними далі намірами, але ми це припинили у взаємодії з відповідними американськими структурами ».

Цими нападами керують з Москви, переконаний посол. Зокрема, він вказує на те, що зловмисники — російськомовні.

«Я вважаю, це системна атака, яка скоординована, яка ведеться з різних точок, але в тому, що центр управління цим процесом в Москві, у мене немає сумнівів, — підкреслив посол. — Я не буду звинувачувати безпосередньо ту чи іншу російську структуру, але деякі помилки, які вони роблять, свідчать про те, що це російськомовні люди. Крім того, тематика цих розмов свідчать про спроби створити проблеми для реалізації пріоритетних для України завдань, які реалізуються тут, в США».

Нет комментариев