ЛНР - не перші і не останні. РФ роками підтримує терористів у всьому світі
Росія, яка провела переговори з терористичним угрупуванням «Талібан» в листопаді, на перший погляд, прагне бути посередником між повстанцями і урядом Афганістану, проте насправді підтримує бойовиків у всьому світі. Й «ЛНР» та «ДНР» далеко не перші у цьому списку. Про це йдеться в колонці засновника «International Foundation for Better Governance» Джеймса Вілсона для «International policy digest».

«Сьогодні ми бачимо, що Росія підтримує Башара Асада в Сирії або Кім Чен Ина в Північній Кореї. З огляду на недавній прийом талібів (в Москві — ред.), Ми бачимо, що ця російська політика поширюється навіть на налагодження відносин з терористичними організаціями, оскільки» Талібан «вважають терористичною організацією не тільки в Організації Об'єднаних Націй з 2003 року, але і сама Росія після рішення Верховного Суду від 14 лютого 2014», — йдеться в публікації.

Як зазначає автор, підтримка РФ терористичних організацій не закінчується талібами. Згідно з доповіддю американських експертів з контртероризму з Soufan Group за 2017 рік, 3417 російських громадян приєдналися до "Ісламського державі". Сам глава держави Володимир Путін озвучував цифру 9 тис. Росіян. «Росія завжди прагнула грати на дестабілізуючих факторів. Схоже, її поточна мета полягає в тому, щоб знову стати провідним гравцем на Близькому Сході. Коли „Ісламська держава“ впаде, Москва повинна зробити нову ставку, судячи з усього, на „Талібан“, — йдеться в колонці.

Повідомляється, що Росія почала поповнювати „Талібан“ своїми бійцями задовго до зустрічі сторін в Москві в листопаді. Крім того, російська стрілецька зброя і боєприпаси надходять до талібів через Таджикистан, колишню радянську республіку, яка все ще лояльна до Кремля.

»Талібан" може стати кремлівським проектом в Центральній Азії, завдяки якому Москва змогла б не тільки впливати на весь регіон, а й вдатися до тактики шантажу Заходу терористичним фактором — безперервної терористичною загрозою, яка буде розквітати на кістках ІГІЛ", — йдеться в публікації.

Як зазначається, існують навіть думки, що дестабілізація в регіоні призведе до неконтрольованого потоку біженців з Афганістану, і серед них можуть бути російські терористи, які прагнуть створити організації в Європі.

Раніше головнокомандувач військами США в Афганістані генерал Джон Ніколсон заявив в інтерв'ю ВВС, що Росія підтримує і озброює бойовиків радикального угрупування ісламізму «Талібан». «Активність стала інтенсивнішою за останні 18-24 місяців. Раніше ми не спостерігали такої дестабілізує діяльності Росії. За часом це збігається з ростом інтенсивності сирійського конфлікту», — підкреслив Ніколсон.

Нет комментариев