Субсидії як підкуп виборців


Влада Порошенка посадила країну на гачок субсидій, а тепер цей пільговий механізм ще може використовувати для підкупу виборців.

Упродовж 2018 року тричі змінювали правила нарахування субсидій. Наразі кількість субсидіантів необґрунтовано скорочується, багато хто вже не має змоги отримувати цю пільгу, водночас не маючи ніякої можливості оплачувати захмарні комунальні тарифи.

27 грудня управління соціального захисту отримали вже нові директиви щодо нарахування субсидій. Зараз ми чуємо про наміри провести їх монетизацію. Але ж давайте говорити відверто: цю монетизацію влада підтягне під другий тур президентських виборів.

І тоді це буде підкуп громадян нашої держави: хочеш отримати гроші – піди, проголосуй, і тобі дадуть субсидію. Так і буде чинна влада «агітувати» за потрібного кандидата.

Я часто їжджу регіонами України і бачу, наскільки людям важко пережити холод і бідність. Люди почали настільки економити на опаленні, вони змушені жити в надзвичайно холодних квартирах. Адже українцям приходять такі немислимі рахунки, що вони і проплатити їх не можуть, і обіцяну субсидію не отримують від держави. Бабусі і дідусі в селах ридають, вони просто замотані – одягнені вдома і ледве зиму переживають.

Не треба забувати і про ще один «подарунок» нинішньої влади – підвищення ціни на газ на 15 відсотків, яке за домовленостями з МВФ планується з травня і яке дуже боляче може вдарити по Україні.

Але я сподіваюся. що якщо президентом буде Юлія Тимошенко, цього підвищення вдасться уникнути. Адже лідер «Батьківщини» послідовно наголошує: тарифи необґрунтовані, а газ власного видобутку повинен йти на потреби населення, а не на збагачення олігархів.

І насамкінець: коли ми говоримо про кандидата у президента, треба говорити про команду, яка йде за ним. І про конкретну програму, яку запропонує політик для розвитку країни.

Нет комментариев