Депресивна Луганщина: цього року ми маємо шанс змінити ситуацію


За підсумками 2018 року Луганщина посіла останнє місце в Україні за використаням бюджетних коштів, виділених державою на відновлення об’єктів.

Такі дані днями озвучили в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.

Це означає, що в нашому регіоні не ремонтуються дороги, не ведуться роботи на шахтах, не відновлюється інфраструктура. Луганщина вмирає, а чиновники на місцях не можуть використати вже виділені гроші – 800 мільйонів гривень просто повернулися назад до державного бюджету.

Хіба це не саботаж? Хіба це не яскрава демонстрація того, що влада не зацікавлена у розвитку та відновленні мирного життя і економіки Луганщини?

У таких випадках все прийнято списувати на непрофесіоналізм місцевих чиновників. Але ж ми бачимо повну нездатність керувати регіоном, частина якого охоплена війною. Обласні адміністрації – вертикаль президентська, і саме Петро Порошенко має нести відповідальність за своїх призначенців!

Зараз йде п’ятий рік війни. На щастя, не скрізь стріляють, але люди постійно живуть у депресії, в очікуванні лиха: немає доріг, немає роботи, нічого не будується і нічого не розвивається. Український Донбас – найвіддаленіша, всіма забута і не потрібна Порошенку частина України.

Але ж відродженя економіки цих територій дарувало б надію і людям, які перебувають за лінією розмежування!

Цього року ми маємо шанс змінити ситуацію, адже можемо вибрати лідера країни, який не забуватиме за жоден куточок країни. А Донбасу особливо потрібна увага та підтримка, щоб регіон перестав бути чужим, сірим і депресивним регіоном.

У «Новому курсі України» Юлії Тимошенко міститься спеціальна програма, яка передбачає створення десятків тисяч робочих місць і цивільної інфраструктури в Донбасі. Буде створено Міжнародний фонд відновлення і розвитку Донбасу.

Цілком очевидно, що Україна після встановлення миру самостійно не в змозі підняти регіон, але президент може порушити питання відновлення Донбасу на світовий рівень і позначити його як пріоритетне.

Крім того, команда Юлії Тимошенко планує в судовому порядку домогтися виплати компенсації з боку Росії за заподіяну внаслідок агресії шкоду Україні. Всі ці кошти необхідно буде направити на відродження нашого регіону та його промислового потенціалу. Окрім того, на місця необхідно призначити чиновників, які не будуть наживатися на тендерах, а розвиватимуть регіон і дбатимуть про людей.

Сьогодні наше спільне завдання – не тільки зруйнувати стіну ненависті між окупованою й українською частиною Донбасу. Ми повинні економічно зміцнити наш багатий ресурсами регіон, зробити його привабливим для інвесторів. А отже – зробити життя людей кращим і безпечнішим.

Нет комментариев