Довоювалися! Бойовики з ОРДЛО розпродують награбоване
Продам медаль — дорого. Колишній так званий «міністр оборони» угруповання «ДНР» Ігор «Стрелков» Гіркін виставив на продаж свою медаль за «повернення Криму». Каже — не вистачає на життя. Стартова ціна медалі — мільйон рублів (це близько 370 тисяч гривень).

На сайті «Нумізмат.ру» в аукціоні «Колекційні російські монети і медалі» з'явився лот: «Медаль в пам'ять возз'єднання Криму з Росією в 2014 р». Ось що повідомляється в описі до лота: «Невідоме виробництво, 2014 р Золото 750-ї проби (на гурті — «750»), лиття, гравіювання. Медаль є недержавною нагородою благодійного фонду святителя Василя Великого, вручалася особам, які зробили найбільший особистий внесок у повернення Криму до Росії. Представлений екземпляр медалі був присуджений І.І.Стрєлкову».Відповідно до опису лота, нагорода вручалася Благодійним фондом святителя Василя Великого.
На своїй сторінці в соцмережі «Вконтакте» Ігор Гіркін підтвердив: це дійсно його медаль, і продає він її через матеріальні труднощі.«Да, это моя медаль, негосударственная. Вручена мне Малофеевым (підприємцем, засновником «Фонду святителя Василя Великого» Костянтином Малофєєва — ред.) ещё весной 2014 года – до начала Донбасской кампании. Продаю, поскольку имеют место материальные проблемы, которые я не могу «залатать» имеющимися наличными средствами», — написав Гіркін в коментарях на своїй сторінці.

Звертає на себе увагу фраза про «Донбаську кампанію» — Гіркін вже давно не підтримує російську пропагандистську лінію про нібито «громадянську війну» на Донбасі.

У продажі нагород, навіть таких «фейковий», немає нічого дивного, каже політолог Кирило Сазонов, адже для тих, хто воював за ідеали так званої «Новоросії» і «повернення Криму», всі ці війни — не що інше, як заробіток.

«Важливо розуміти, що сакральним Крим для Росії є тільки в її ЗМІ. Для найманців Крим — одна з точок, де вони заробили трохи грошей. Крим, Сирія, Венесуела — це все для них не має ніякого духовного значення. Просто робота, нічого особистого. Нічого дивного, що найманець, у якого на даний момент не дуже-то багато грошей, медаль за Крим виставляє на аукціон. А якщо врахувати, що його прізвище досить відоме, то він хоче на цьому заробити, а сам Крим йому не цікавий. Він не буде туди їздити відпочивати. Заробив грошей під час окупації, а тепер заробляє гроші, продаючи медаль. Нормальний, цинічний спосіб «русского мира», — каже Сазонов і зазначає, що, не один Гіркін торгує «колишньою славою»: інші борці за «Новоросію» давно використовують військовий конфлікт як спосіб заробітку.

«Вони вже й так приторговують нерухомістю, «віджатої» в Донецьку, приторговують металом, на який розпиляли підприємства в окупованому Донбасі, приторговують вугіллям, яке видобувають на «копанках» в Донецькій і Луганській областях. Для них це перш за все гроші. Ідіотів, які вірили у щось, знищили дуже швидко. Зараз же настав час «МММщиків» типу Пушилін Денис Володимирович, які отримують з цієї ситуації максимум грошей», — каже Сазонов. Він передбачає, що оголошення від колишніх найманців про розпродаж орденів — не останнє.

Нет комментариев