Паспортний бандитизм по-російськи або «паспарт нннада»???
Після розголосу і жорсткої реакції світу на указ про спрощення видачі російських паспортів жителям окупованих територій на Донбасі президент РФ Путін зробив цинічну заяву. Він стверджує, що це лише питання гуманітарного характеру.

Не так давно Путін підписав указ про спрощення видачі паспортів РФ жителям окупованого Донбасу. Згодом він взагалі сказав, що розмірковує над полегшенням отримання російського громадянства для всіх українців.
Під час зустрічі з членами ради законодавців глава Кремля сказав, що Росія не хоче створювати будь-які проблеми України і майбутньому президенту Володимиру Зеленському, який переміг на виборах.

«У нас немає ніякого бажання створювати проблеми новій українській владі. Але терпіти ситуацію, при якій люди, що проживають на «території Донецької і Луганської республік», взагалі позбавлені будь-яких цивільних прав — це переходить усі межі з точки зору прав людини. Це питання суто гуманітарного характеру», — зухвало сказав Путін.
Він пояснив, що жителі ОРДЛО, нібито не, можуть нормально пересуватися і реалізувати свої елементарні права і потреби.

У той же час, секретар Путіна Дмитро Пєсков додав, що паспорти жителям Донбасу видадуть для того, щоб у них були справжні документи. Зауважимо, «громадянство» так званих окупаційних «Л/ДНР» не визнають ніде в світі, окрім самої Росії.

«Люди з Донбасу подорожують не тільки на територію Росії… Так, в Росії вони, припустимо, могли використовувати документи «ДНР/ЛНР», але ніяк не могли це робити десь в інших напрямках», — сказав Пєсков.
Президент України Петро Порошенко назвав неприпустимим спрощення видачі російських паспортів жителям Донбасу. За його словами, Кремль намагається виправдати і легітимізувати свою військову присутність в Україні і може планувати анексію регіону. Крім того, Росія порушила Мінські домовленості і намагається втрутитися у внутрішні справи України. Тому, Петро Порошенко закликав світ засудити злочинні дії Кремля і посилити антиросійські санкції.

Майбутній президент Володимир Зеленський у відповідь на ідею Путіна, заявив, що Росії не варто даремно витрачати час на спроби спокусити громадян України паспортами РФ. Зеленський зазначив, що Україна, в свою чергу, готова видавати паспорти представникам всіх народів, які страждають від авторитарних режимів. В першу чергу — росіянам, які, на його думку, страждають найбільше.

Україна також звернулася до Ради безпеки ООН через скандальний указ російського президента. Указ Путіна вже засудили США, Литва, Польща, Латвія, країни Євросоюзу і весь цивілізований світ.

Нет комментариев