Для жителів Донбасу, що отримали паспорти РФ, підготували облом


Згідно зі звітом ООН від 18 листопада 2014 року, так звана «ЛНР» характеризувалася «повною відсутністю закону і порядку». У документі відзначено «випадки серйозного порушення прав людини, які включають тортури, арешти, масові страти, примусову працю, сексуальне насильство, а також знищення і захоплення приватної власності». На жаль, з тих пір в кращу сторону ситуація не змінилася.

Дійсно, «русский мир» приніс на Донбас смерть, розруху, безробіття, хаос та беззаконня. Слова пропагандистів про те, що всі в захваті від того, що відбувається за лінією розмежування, – нахабна і цинічна брехня. Про це розповідає Марія (прізвище та рід занять якої не називається зі зрозумілих причин).

Зараз топовою темою для мешканців так званих «ЛНР» стали російські паспорти, оскільки 24 квітня Путін підписав указ, що дозволяє їм отримати громадянство РФ у спрощеному порядку. І що, всі побігли за паспортами?

Ніхто не поспішає. Черг, як розповідають на росТВ, немає. В основному отримання паспортів цікавить молодь, що зібралась на навчання до Росії, тих, хто там на заробітках, і тих, хто хоче звалити під шумок назавжди. Тобто цілі суто прагматичні. І це зовсім не якась безмірна любов до Росіюшки. Багато хто розуміє, що база даних може бути злита в Україні, і це серйозно їх стримує.

Тутешня владна верхівка вже давно має російське громадянство. А пенсіонери підрахували і зрозуміли, що український паспорт і пенсія вигідніша. Перспектива ж отримання російської пенсії взагалі нульова. До речі, недавно один журналіст розповів, що пенсіонери давно намагаються не світитися перед камерами. Кажуть: «Мені в Україні пенсію отримувати». А раніше просто лізли в кадр. Я особисто бачила.

Навіть відверті ватники не поспішають до паспортного столу. Та й бюджетники, маючи «еленерівський недопаспорт», скептично ставляться до отримання російського. Народ відчуває якийсь каверзний обман.
До того ж це серйозна викачка грошей. За все потрібно викласти приблизно шість тисяч рублів. Тільки мито – 3500 рублів і бланк 350. Плюс зробити фото, ксерокопії паспортів – українського і «ЛНР», довідку з місця проживання і з місця роботи або навчання, купити папку з кнопочками і конверт, перекласти документи російською і нотаріально завірити. А потім ще в Ростов поїхати, щоб отримати той паспорт. Так що жебраком російський паспорт просто не світить.

Любителів Росії-матушки, які всерйоз вважають, що цей документ – «крок до інтеграції і возз’єднання» і «шлях у світле майбутнє», чекає дуже жорсткий облом.

Втім, зауважу, що місцеві активісти успішно мотаються на «ворожу територію» і без особливих проблем оформляють в Україні біометричні паспорти. Знаю таких, які не воювали, але активно співчували і брали усвідомлену участь в розбудовi «ЛНР», і яких потім відсторонили від справ свої ж. Тепер же ж вони спокійно отримали біопаспорти і живуть в Чехії і Польщі.

Нет комментариев