Не візьмете грошей, буде криза!
Якщо Україна не виконає вимоги Міжнародного валютного фонду, необхідні для отримання чергового кредиту, Світовий банк припинить співпрацю з Києвом, що спричинить неминучий економічна криза.
Звучить як вимоги колектора або лихваря до обдуреного ними ж позичальника. Вимоги Міжнародного валютного фонду — це ультиматум Україні.
Візьміть будь-яку рекламу банківських послуг, хоча б рекламу Містобанку, і побачите те ж саме.
Що ж говорить МВФ?
«Програма МВФ є відмінним захистом для збереження макроекономічної стабільності в країні. Ми вважаємо критично важливим продовжити співпрацю з МВФ в найближчі три роки. Ми закликаємо нового президента зберегти співпрацю», — сказала директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.
У кращих традиціях колекторів її слова прозвучали у разі, якщо Україна не залишиться в програмі МВФ: «Світовий банк не зможе співпрацювати з країною і надавати підтримку українському бюджету». Кахконен закликала президента України Володимира Зеленського та його адміністрацію почати переговори про нову довгострокову програму з Фондом восени поточного року.
У свою чергу, лякаючи, провідний економіст Світового банку Фарук Кхан зазначив, що сценарію, при якому Україна буде без МВФ і при цьому в країні не настане економічна криза, не існує".
Нагадаємо, в кінці 2018 року МВФ схвалив черговий кредит для України в розмірі 3,9 млрд доларів. Таким чином, Україна, яка не в силах віддати Росії три зайнятих Януковичем мільярда, повинна МВФ вже більше 10 мільярдів.
Будь-який звичайний кредит-зброя, яка здатна повернутися в різні боки. Сокирою можна побудувати церкву, а можна рубати голови. Так і з позиками: вчасно взятий кредит може дати розгін державній економіці, а необдуманий — обернутися довічної борговою ямою. І, здавалося б, варто звинувачувати не стільки МВФ, скільки адміністрацію Порошенка, якби не одне але.
Кредити МВФ видаються під дуже докладні і жорсткі умови. Якщо провести аналогію з позиками для фізичних осіб, то це кредит не готівкою, а цільовий — наприклад, на ремонт. При цьому ви повинні не просто повернути борг з відсотками, але і вибирати тільки ті товари, яку «порекомендує» кредитор. Більше того, вам доведеться звітувати про те, як ви харчуєтеся і з ким проводите вечори. Позика видається поетапно, і якщо, не дай Бог, товар виявиться «не той», а співрозмовник — не тих поглядів, грошей більше не дадуть, а попередній транш «попросять» повернути в найкоротші терміни.
В Україні, до якого сам же МВФ декларує «низький рівень довіри», це виглядає так: гроші дадуть, якщо країна виконає пункти, детально прописані експертами МВФ.
Коли ви звертаєтеся в банк, ви повинні мати уявлення про те, що цей банк собою являє. Коли ви берете кредит в МВФ, вам непогано б знати, як склалася доля тих, хто робив це до вас.
У портфоліо МВФ тридцяти останніх років немає жодного прецеденту реальної допомоги будь-якій важкохворій економіці.
Між тим, до приїзду місії МВФ Верховна Рада не виконала одну з головних вимог МВФ і Євросоюзу — введення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.
Введення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення було однією з вимог Європейського союзу щодо виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов'язань України перед Міжнародним валютним фондом.
Скасування цієї статті Конституційним судом в кінці лютого цього року, по-перше, явно суперечить взятим на себе Україною зобов'язанням, по-друге, це дуже сильно дисонує з тієї риторикою, яку вела колишня адміністрація з приводу необхідності і бажання боротися з корупцією. Плюс це ставить фінансову стабільність країни під загрозу.
У будь-якому випадку, відповідальність повністю лежить на колишньої Адміністрації президента і на тих депутатів, які з радістю за це голосували, щоб вивести себе з-під удару.
Аналітики агентства S&P у зв'язку з цим не виключили, що МВФ не стане виділяти гроші Україні до тих пір, поки новою Адміністрацією Зеленського не буде знайдено рішення за статтею про незаконне збагачення.
В даний момент доводиться констатувати ситуацію, коли при розумінні всієї невигідності угод з МВФ, черговий транш кредиту в 1,3 мільярда доларів Києву вкрай необхідний, оскільки до кінця року країні належить віддати близько 4 мільярдів доларів боргових зобов'язань.
Провідні українські ЗМІ вже повідомили про те, що «місія Міжнародного валютного фонду скорочує графік роботи на Україні і не буде переглядати програму співпраці».
Але в українському представництві МВФ спростували ці повідомлення, заявивши, що місія ключового кредитора України продовжує роботу по раніше запланованому графіку.
Де правда?
Будь-які позикові гроші потрібно віддавати! Держава існує за рахунок наших податків і платоспроможності. Таким чином, сумніватися про те, на кого ляже тягар виплат, не доводиться. Виходить, що МВФ і уряд піклуються про схуднення нашого гаманця.

Нет комментариев