Вбивство дитини не привід для відставки3 червня у київській лікарні помер п'ятирічний хлопчик, що отримав 31 травня кульове поранення в голову, коли гуляв у дворі в місті Переяслав-Хмельницький Київської області. За версією прес-служби обласної поліції, постріл зробив поліцейський, який в сусідньому дворі «пристрілював рушницю». Пізніше винуватець загибелі дитини і його знайомий – теж поліцейський – були затримані. Обидва перебували в стані алкогольного сп'яніння. Як уточнюють в поліції, вони були «поза службою і без табельної зброї».
Начальник поліції Київської області Дмитро Ценов у зв'язку з інцидентом подав у відставку. Двом підозрюваним-поліцейським обрано запобіжний захід: тримання під вартою без права внесення застави. Увечері в понеділок біля будівлі МВС у Києві зібралися кілька десятків людей, які вимагали не тільки покарання поліцейських, але і відставки глави МВС. Вимогу присутніх про відставку Арсена Авакова деякі українські журналісти назвали політичними іграми, хоча самі прекрасно розуміють, що в цивілізованих країнах у відставку йдуть і за менше.
Ставлення керівництва МВС до вбивства дитини найкраще демонструють зметені в сміття іграшки, які біля стін відомства залишили небайдужі мешканці Києва.

Ця жахлива трагедія приклад того, що незважаючи на нібито успішно проведену реформу МВС, ситуація з кадрами у відомстві не змінилася. Поліцейські, які влаштували стрілянину з вогнепальної зброї в стані алкогольного сп'яніння, не пройшли переатестацію, але відновилися на службі за рішенням суду в 2017 році. А це вже системні проблеми у відомстві, за які повинні відповідати конкретні керівники включно до міністра. Але тільки начальник поліції Київської області Дмитро Ценов знайшов у собі мужність піти у відставку. Та ще й попросив направити його в зону проведення ООС, щоб спокутувати провину за смерть дитини вбивством інших людей, які до цього взагалі не мають ніякого відношення.
Необхідно визнати, що злочини, вчинені правоохоронцями були завжди, але «особливі відносини» з керівництвом країни злочинців позбавили від необхідності переживати про невідворотність покарання. І в цей раз підопічні Авакова, «гаранти» минулих президентських виборів, чекають, коли вже вщухне громадський інтерес до злочину, і вони відкупляться. Аваков відданими людьми не розкидається. Тому — так воно і буде, адже 21 липня мають відбутися вибори до Верховної Ради.
Фракції «Батьківщини» і «Самопомочи» вимагають заслухати звіт Авакова про те, що трапилося у парламенті, у той час як Президент України Володимир Зеленський на своїй сторінці в Facebook пообіцяв, що «зробить все, щоб винні були покарані по справедливості». Але не варто чекати рішучих заходів. Транзит влади від одного олігарха до ставленика іншого олігарха під контролем Авакова.

Нет комментариев