Страти в Росії: в мережі з'явилися докази
Журналісти опублікували подробиці масової позасудової страти людей в Чечні, до яких причетний Рамзан Кадиров, а також МВС Російської Федерації.

Про це повідомляється в розслідуванні російської «Нової Газети». Факти про масові страти і тортури журналістам повідомили джерела в силових відомствах Чечні. Вони ж надали ЗМІ списки, таблиці і схеми.

У липні 2017 року «Нова газета» опублікувала список з 27 жителів Чечні, затриманих за підозрою в участі в незаконних збройних формуваннях. Всі ці люди стали жертвами масової позасудової страти.

Одними з найбільш істотних доказів, якими оперували журналісти, були два документа, отримані від джерела в УФСБ Чечні. Перший документ був схемою з фотографіями і даними (імена, прізвища та оперативна інформація) жителів Чечні, які брали участь в нападі на співробітника поліції в грудні 2016 року в Грозному, а також затриманих незабаром після цього нападу. 12 зазначених в цій схемі людей фігурують в «розстрільному списку».

Другим документом була зведена поліцейська таблиця з фотографіями і даними 67 осіб, затриманими на початку січня 2017 року під час поліцейських рейдів у Курчалоєвському і Шалінському районах Чечні. 14 фігурантів, зазначених в таблиці, також значаться в «розстрільному списку». Ще одна людина зі списку не значиться ні в схемі, ні в таблиці. Фігурантів цієї «розстрільного списку» стратили в ніч на 26 січня на території Полку патрульно-постової служби поліції (ППСП) імені Ахмата Кадирова.

У березні 2018 року, через майже рік після того, як журналісти передали слідству інформацію про позасудову розправу, слідчий ГСУ по ПКФО Володимир Поліванов виніс постанову про відмову в порушенні кримінальної справи.

Більш того, в цих злочинах в рівній з чеченцями долі, учасниками могли бути замішані прикомандировані в республіку співробітники МВС, а також співробітники слідчого управління слідчого комітету Чечні і УФСБ Чечні.

Один із затриманих — Мохма Муск — був страчений. Приводом для його вбивства могло стати його прізвище: далекі родичі Мохми, чотири брати Мускієвих, за часів незалежної Ічкерії були дуже впливовими бойовиками і серйозними ворогами сім'ї Кадирових. Згодом частина чоловіків з роду Мускієвих навіть змушені були змінити прізвище (взяти материнське, що у чеченців категорично не прийнято). Мохма Муск прізвища не змінив. 9 січня його забрали прямо з будівництва, в одязі, заляпаному бетоном та калошах на босу ногу.

Іншого жителя Чечні Адама Дасаєва затримали 11 січня 2017 року. У цей день його показали по всіх федеральних каналах. Наприклад, в сюжеті ВГТРК Адам Дасаєв стоїть в оточенні Рамзана Кадирова, Магомеда Даудова, Руслана Алханова, Аслана Ірасханова (командира ППСП ім. А. Кадирова), Абудзайта Вісмурадова (командира СОБР «Терек») та інших чеченських силовиків.

Після затримання Адам Дасаєв був поміщений в підвал під спортивним залом ППСП ім. Ахмата Кадирова. В камері він сидів зі своїм братом Імраном Дасаєвим. Обох братів, за свідченнями очевидців, страшно катували. Пізно ввечері 26 січня в підвал спортзалу прийшло одразу кілька оперативних співробітників карного розшуку. З камер вивели мінімум 13 осіб — всі вони проходять в таблиці «Нової газети» як «аміри». Їм запропонували підписати дивний документ про те, що вони зобов'язуються не виїжджати за межі Росії.

Потім співробітники ППСП вивели затриманих по двоє і на уазику відвезли до казарми № 6. У підвалі цієї казарми в кімнаті з тенісним столом перебували командир полку Аслан Ірасханов і начальник ВМВД по Шалі Тамерлан Мусаєв. Також в підвалі казарми № 6 перебував глава Шалінського району Турпал-Алі Ібрагімов і його охоронці. Ірасханов і Мусаєв грали в теніс, затримані сиділи в цій же кімнаті на корточках. Їх по черзі заводили в сусідню кімнату і там убивали.

Першого з затриманих застрелили, після чого вирішили «не бруднити приміщення кров'ю, так як там тренуються бійці полку». Решту затриманих укладали на підлогу, чотири людини притискали їх руки і ноги до підлоги, знизу під шиєю пропускали спортивний канат, і один із співробітників, наступивши на потилицю затриманого, затягував канат на шиї. Трупи були вивезені в Шалі.

Нет комментариев