В Україні з військовими почестями перепоховали останки солдатів дивізії СС "Галіція"
28 липня на Військовому меморіальному кладовищі в селі Червоне Золочівського району Львівської області відбулося почесне перепоховання останків 29 бійців Дивізії СС «Галичина», загиблих в ході битви за Броди з 13 по 22 липня 1944 року. В ході битви радянські війська 1-го Українського фронту розгромили 13-й корпус 4-ї танкової армії Вермахту, до складу якого входила дивізія СС «Галичина». Відомо, що військовослужбовці дивізії (особливо 4-го і 5-го полку) здійснювали військові злочини проти мирного населення, а війська СС, до складу яких вона входила, визнано злочинною організацією рішенням Нюрнберзького трибуналу.

У перепохованні останків солдатів дивізії СС «Галіція» взяли участь заступник голови Львівської ОДА Роман Філіпов, колишній голова Львівської ОДА Олег Синютка, а також військовий капелан Збройних сил України отець Михайло Сукмановський. Поховання проходило з відданням військових почестей, включаючи військовий салют і урочисте виконання Державного гімну. Діючі військовослужбовці української армії виносили труни, накриті державним прапором України, з останками загиблих.

Незважаючи на те, що законодавством країни злочини фашизму і нацизму засуджуються, серед працівників органів державної влади, військовослужбовців та священнослужителів є особи не згодні з таким трактуванням історії. Розстріли мирного населення солдатами дивізії СС «Галичина» вони називають «національно-визвольним рухом за незалежність країни. Таких «сучасних українських націоналістів» не багато, але набагато більше тих, хто ці прояви не помічає.

Раніше, глава Українського єврейського комітету Едуард Долинський повідомив про те, що в Київській гімназії № 315 пройшов урок військової доблесті, на якому як приклад доблесті наводять воїнів дивізії СС «Галіція».

Критичні зауваження в соціальних мережах на адресу оборонного відомства щодо залучення військовослужбовців Збройних сил України до заходів з перепоховання останків колабораціоністів з дивізії СС «Галичина» змусили Міністра оборони України Степана Полторака призначити службову перевірку. У разі виявлення порушень з боку відповідних посадових осіб будуть прийняті відповідні рішення. Але є сам факт участі діючих військовослужбовців до перепоховання солдатів військового формування, на якому лежить вина за тисячі загублених життів нонкомбатантов: поляків, словаків, сербів, українців, росіян та інших національностей.

Це випадковість чи державна політика, спрямована на реабілітацію військових злочинців?


Нет комментариев