Зеленський вирушає в Туреччину
7-8 серпня президент України Володимир Зеленський перебуватиме з офіційним візитом у Турецькій Республіці. В Анкарі заплановані переговори глави держави з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом, а також зустріч з представниками української та кримськотатарської громад, у Стамбулі – з Вселенським Патріархом Варфоломієм I.

Це вкрай важлива зустріч для Фанара, на якій Варфоломій намагатиметься підтвердити ті домовленості, досягнуті з Порошенком. Перш за все-у фінансових і матеріальних питаннях. Мова про передачу ряду церков і монастирів України Фанару в якості ставропігій. Тобто – в пряме управління. І Зеленському зараз немає сенсу їм слідувати. Немає сенсу розплачуватися за передвиборчу кампанію Порошенка українськими храмами і церквами. Варфоломій нічого з цим зробити не зможе. Єдина його точка опори в цьому питанні-можлива активна позиція США. Але поки передумов до яких-небудь заяв з їх боку немає.

Підтримки ПЦУ на рівні, яку позначив у своєму Президентстві Порошенко, з боку Зеленського не буде. Принаймні поки не відбудеться визнання ПЦУ іншими помісними церквами, але і тут труднощі.
Варфоломію вдалося умовити єпископа Іоанна з Елладської Автокефальної церкви послужити разом з митрополитом Єпіфанієм та іншими представниками ПЦУ в Софії Київській в День Хрещення Русі. Однак раптово після співслужіння з українцями виявилося, що Іоанн перебував у Києві в академічних справах, як співробітник Ужгородської Богословської Академії. Сайт очолюваної ним митрополії опублікував офіційний коментар, в якому сказано, що Іоанн у співслужінні не уявляв Елладської церкви, оскільки остання офіційно не визнала ПЦУ.

Поки незрозуміло, яким в деталях буде результат зустрічі Зеленського і Варфоломія, а Вселенський Патріарх буде знаходиться в заздалегідь більш програшній позиції і по суті в позиції прохача. Без тиску Порошенка «духовна незалежність» виявилася нікому не потрібна.

Нет комментариев