З'явилися ознаки близького переділу влади на Росії
Українські ЗМІ час від часу підсвічують історію якутського воїна-шамана Олександра Габишева, який 6 березня вирушив пішки до Москви, щоб приблизно в 2021 році повалити захоплену демоном Путіним владу і відправити його в пекло. Цей сюжет вже обріс мемами (кілька учасників недавніх протестів в Москві були одягнені в футболки із зображенням Габишева). Місяць тому шаман пройшов Читу, де зібрався невеличкий мітинг його прихильників. Зараз він підходить до Улан-Уде.

Якутські ЗМІ висвітлюють місію Габишева досить компліментарно, а в інших регіонах, в тій же Бурятії, не приховують роздратування (особливо – місцеві попи). Бо епічний сюжет з шаманом розгортається на тлі потопів і пожеж в Сибіру, а також інших катаклізмів. Що вносить смуту в неокріплі уми населення, перемелені церковною бісовщиною.

Чого українські ЗМІ в масі не помітили (бо це не потрапило в центральні ЗМІ РФ, звідки зазвичай копіпастять інформацію наші медіа), так це заяви «авторитетного» красноярського бізнесмена Анатолія Бикова про створення партії «Наша Сибір».

Чому це важливо?

Биков – особистість певною мірою легендарна. Один з небагатьох мастодонтів, який пережив м'ясорубку 90-х. Протягом кількох років Биков був тіньовим господарем Красноярського краю. До 2017 року, хоч у нього віджали основні активи і кілька разів саджали в тюрму, він публічно зберігав вірність Путіну. Але потім перейшов до табору критиків. Спочатку місцевих призначенців вождя, а потім і самого вождя. При цьому Биков, більш відомий як «Толя Бик», просто розсипається компліментами на адресу Кадирова.

1 серпня в інтерв'ю лояльному красноярському ЗМІ, яке на ютубі вже подивилися понад 100 тисяч людей, Биков висунув ряд тез із серії «Москва грабує Сибір» чи «достатньо годувати Москву!». Він потоптався по прем'єру Медведєву і гранично чітко позначив, що йому дуже подобається, як відносини з Москвою вибудували Чечня і Татарстан: «Центр їх боїться, тому й поважає». І анонсував створення партії «Наша Сибір», яка буде відстоювати інтереси регіону і домагатися перегляду існуючої моделі, коли валова частка ресурсів вилучається центром.

У місцевих ЗМІ та соціальних мережах навіть противники Бикова пишуть, що він виліз з такими заявами, тому що відчув слабкість вождя і готує інфраструктуру для боротьби за переділ влади. Інтерв'ю Бикова здобуло резонанс, так як вийшло на тлі відмови чиновників гасити пожежі в Сибіру. А «Толя Бик» – це не хіпстер, який кидають в московський ОМОН паперовими стаканчиками. З огляду на те, з якою силою його почали публічно «мочити» після такої заяви і лякати людей «поверненням в 90-ті», як мінімум регіональна влада в Красноярська оцінила гостроту ситуації.

Швидше за все, офіційно жодну партію йому ніхто не дасть зареєструвати. Але сигнал уже пішов, почалося обговорення з докладним перерахуванням образ, завданих сибірякам Москвою.

Шамани, зачатки регіональної фронди, техногенні та природні катаклізми – це все, що розпорошує ресурси Кремля. Для України з'являються ризики і можливості. Ризик в тому, що Путін може почати ескалацію, щоб змінити порядок. А можливості – в деякому ослабленні тиску (в т.ч. – інформаційного), поки Москва розгрібає внутрішні проблеми. Це шанс загальмувати або зупинити дрейф пасивного болота, яке почало вбирати вірусні думки, на кшталт «просто перестаньте стріляти», «громадянська війна» чи «треба відновити відносини з Росією».

Нет комментариев