РФ стрімко втрачає статус світової морської країни
Військово-морський флот Росії стрімко перетворюється на флот невеликих кораблів. Великі судна поступово виводяться з експлуатації, змушуючи Росію концентруватися на регіональних водах.

Про це пише американський журнал «The National Interest».

Як зазначає видання, на сьогоднішній день в експлуатації російського військового флоту знаходиться менше 30 великих фрегатів, есмінців і крейсерів і 150 корветів, патрульних катерів і протимінних кораблів водотоннажністю кілька сотень або тисяч тонн. У той самий час американський флот налічує кілька десятків малих надводних кораблів і більше сотні великих бойових суден.

«Американські і російські ВМС – це дві протилежності, що відображають стратегію, історію, промисловість і географію цих країн», – зазначає видання.

Через потужну і наукомістку промисловість флот США віддає перевагу великим кораблям через їх здатності діяти на великій відстані, тим самим, реалізуючи принцип інтервенціоналізму.

Видання зазначає, що російський флот розраховує на застарілі верфі, які здатні успішно виготовляти лише малі судна. Вони, як стверджується в публікації, вписуються в стратегію Росії, що полягає в дестабілізації, а іноді й у вторгненні в конкуруючі держави, що знаходяться недалеко від її периферії. У зв'язку з цим ВМФ Росії стрімко трансформується у флот малих кораблів, які займають місце великих кораблів, тим самим перетворюючи російські ВМС з війська із можливістю ведення дій у будь-якій точці світу в регіональний флот.

За даними видання, наразі спостерігаються і наростаючі можливості ВМФ Народно-визвольної армії Китаю (НВАК), випереджаючого можливості російської армії, який стрімко наближається до армії США. Так, за станом на 2019 рік російський ВМФ володіє 360 кораблями, в той час як Китай – 624. У американського ж флоту в активі всього 333 бойові кораблі.

Видання називає показовим ще й той факт, що весь американський флот здатний нести на борту близько 12 тисяч наступальних ракет. При цьому китайські кораблі в сукупності можуть нести 5,2 тисячі ракет в той час, як російський флот, не дивлячись на модифікацію кораблів типу «Смерч», здатний нести не більше 3,3 тисячі ракет.

Нет комментариев