Росія перетворює український Крим на радіоактивну зону відчуження
Не так давно у ЗМІ згадувалося про те, що згідно з укладеним між Росією і Сирією договором, на «Кримському титані» буде здійснюватися переробка фосфатів, доставлених до окупованого Криму з Сирії. Причому сирійські фосфати відрізняються від звичних нам тим, що при їх переробці відбувається виділення радіоактивних елементів, зокрема урану, в кількості 300 г на метричну тонну. А даний показник значно перевищує допустимі норми.

Що ж, схоже, фосфати, як і очікувалося, були доставлені до українського Криму, і повним ходом переробляються. Це на собі вже в повній мірі відчули жителі Армянська та прилеглих населених пунктів, які скаржаться на погіршення самопочуття і їдкий кислотний запах в повітрі.

Знавці скажуть, що викиди радіоактивних елементів не відчуваються на запах, а тому, факт завантаження підприємства сирійськими фосфатами – сумнівна версія. Але справа в тому, що переробка цієї сировини вимагає складного технологічного процесу, в результаті якого і відбуваються значні викиди, і здійснення якого на «Кримському титані» підтверджує наступний факт.

Справа в тому, що напередодні стало відомо про тимчасове зупинення роботи одного з цехів заводу «Кримський титан» і збільшення обсягів води, що подається в кислотонакопичувач. Раніше, в Севастопольському відділенні Державного океанографічного інституту імені Зубова був зафіксований різкий стрибок кислотності в даному районі з 7,5% в лютому до 11,3% наприкінці травня. Якраз тоді, коли, за наявною інсайдерською інформацією, на «Кримський титан» стали поставлятися сирійські фосфати.

І, звичайно ж, до серпня процес їх переробки переріс в чергову екологічну катастрофу, яку, на відміну від порушення радіаційного фону, непомітного не озброєним оком, вже неможливо приховати.

Що ж, окупанти продовжують перетворювати український півострів Крим не просто в військову базу, а, як в постапокаліптичних фільмах жахів, випалену радіацією мілітаризовану зону.

Нет комментариев