Економічне піке Росії, або як Центробанк РФ спрогнозував апокаліпсис
Ні для кого не є таємницею, що заяви офіційних осіб РФ завжди заводять в лабіринти дисонансу. З однієї сторони вони видають просто абсурдні, ура-патріотичні заяви, плани і статистику, а з іншої, просто апокаліптичні прогнози майбутнього Росії. Та найцікавішим є те, що робиться це одними і тими ж особами. Але, про все по порядку.

У листопаді минулого року глава Банку Росії Ельвіра Набіулліна заявила, що навіть з ціною на нафту в 35$ за барель, Росії нема чого боятися, а банк РФ має всі інструменти для врегулювання ризиків. Загалом, це вкрай сумнівна заява, але, як то кажуть, не минуло й року як Ельвіра Набіулліна дає «зелене світло» публікації майже «апокаліптичного» сценарію для російської економіки. Там відображаєтьяся падіння нафти до 25$ за барель, обвал внутрішньої валюти до позначки 94 рублі за долар і скорочення експортних доходів з нинішніх 415$ млрд до 240$ млрд.

В цілому, практично за всіма показниками Росія буде відкинута на 15 років назад, а за деякими і зовсім до 2000-2002рр.

Примітно і те, що при такому сценарії Центробанк розраховує спрямовувати на стабілізацію ситуації не більше 38$ млрд від золотовалютних резервів. ТА тут виникає дилема, такий обсяг витрат золотовалютних резервів навіть близько не відповідає заходам стабілізації при кризі описаного масштабу. Іншими словами, все що Набіулліна говорила про «інструменти по врегулюванню ризиків» і близько не відповідає прописаним заходам. Адже Цетробанк РФ, по суті, під час такої масштабно кризи втручатися своїми золотовалютними резервами не планує.

Що примітно, такий прогноз раніше не публікувалася і потрапив у відкритий доступ вперше. В якійсь мірі воно і зрозуміло. Адже в ньому не тільки відображений цілком реальний сценарій на найближчу перспективу, але й декларується той факт, що в процесі пікірування економіки РФ, керівництво країни займе позицію «порятунок потопаючих — справа рук самих потопаючих».

Нет комментариев