Російський «мирний атом» потрапив у бан. Чому світ відмовляється від російських АЕС?
Cхоже, що теперішнє покоління зможе спостерігати як насправді діє преславутий «ефект бабочки». Адже після того, як світовій спільноті стало відомо про підготовку запуску потенційно небезпечної БелАЕС в білоруському Островці, недовіра до російського «мирному атому» стало поширюватися по світу. Та про все по черзі.

Наприкінці серпня стало відомо про те, що Індія, в якій з 2002 року «Росатом» будує АЕС «Куданкулам», перші два енергоблоки котрої були здані в експлуатацію лише в 2014-2017 роках, висловила невдоволення турбоустановками і генераторами для турбінного відділення, що поставляються російськими «Силовими машинами». Зокрема, індійці не задоволені якістю обладнання, а також технічними проблемами і понаднормовим перезавантаженням палива, що виникає із завидною частотою.

А тепер трохи інсайду. Як відомо, індуси були настільки обурені якістю поставленого «Силовими машинами» обладнання, що в подальшому вирішили не замовляти його у даного виробника. За наявною інформацією це рішення вже прийнято і наступна АЕС в Індії буде будуватися без російських турбоустановок і генераторів для турбінного відділення.

А буквально минулого тижня у ЗМІ «просочилася» інформація про те, що Китай надалі не планує використовувати турбіни «Силових машин» на своїх АЕС. І це при тому, що новинні стрічки з інформацією про співробітництво КНР і РФ в області «мирного атома» рясніють виключно позитивними новинами.

Те, що в Китаї вміють зберігати секрети, особливо про невдачі, всі чудово знають, але це не стосується Росії. І саме через російські ЗМІ почався масштабний злив інформації про те, що у виробництві обладнання для атомних станцій застосовувалися дешеві марки сталі, а в цій схемі були замішані керівники великих компаній, що входять в ДК «Росатом», таких як «ЗиО Подольск», «Атом-Индустрия» та інші. Причому, поставки цього потенційно небезпечного обладнання здійснювалися ще з 2007 року!

Практично на всіх АЕС, споруджуваних як в самій Росії, так і за її межами, весь цей час використовувалися саме ці матеріали і обладнання, яке не відповідає жодним цивілізованим стандартам та нормам. А тому й не дивно, що країни, в яких вводяться в експлуатацію АЕС, зведені Росією, перебувають «на пороховій бочці» і відмовляються від поставок «самой ядерной страны» в майбутньому. Бо може вийти собі ж дорожче.

Нет комментариев