У примусовому порядку: з’явився план встановлення кордону з РФ на морі
Україна може змусити Росію підписати угоду про морський кордон на Азовському морі. Про це повідомив керівник Держгідрографії України Олександр Шипцов.

«З урахуванням норм міжнародного морського права та проведених консультацій з провідними міжнародними експертами з питань морської делімітації, пропонуємо розглянути можливість початку примусової переговорної процедури з Російською Федерацією з питань встановлення морського кордону», — зазначив Шипцов.

У Держгідрографії нагадали, що в 2003 році Росія і Україна уклали Договір про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, згідно з яким море розмежовується відповідно до угоди, яку були повинні укласти сторони. «Але такої угоди укладено не було, морського кордону між Україною і Росією практично немає».

Без встановлення морського кордону Україна не зможе здійснювати свій суверенітет на великій частині власного територіального моря і реалізовувати свої права в межах виключної економічної зони, в тому числі використовувати морські природні ресурси, вказали в Держгідрографії.

Сформувати міжнародну комісію щодо делімітації можна на основі ст. 298 і додатку V до Конвенції ООН з морського права, учасниками якої є Росія і Україна. Прецедент примусової делімітації вже існує: у 2018 році Австралія і Східний Тимор підписали угоду про кордон на основі результатів роботи комісії, створеної з ініціативи Східного Тимору.

Зараз Росія навряд чи погодиться підписати таку угоду, проте її висновки можуть мати серйозне політичне і дипломатичне значення і в майбутньому стати основою для договору «про делімітацію морського кордону між Україною і РФ після зміни політичної ситуації в Росії».

Нет комментариев