Чому знижується рейтинг президента Зеленського
За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), опублікованому 14 жовтня, рейтинг президента України Володимира Зеленського знизився з 73% у вересні до 66% в жовтні. Раніше про падіння рейтингу глави держави повідомив соціологічний центр імені Разумкова. Експерти називають цю тенденцію очікуваної. Минуло чотири місяці після президентських виборів і два після парламентських, а українці продовжують чекати, а не спостерігати значні зміни в соціальному і економічному житті країни.
Виборці президента багато в чому голосували за нього в надії, по-перше, на повну зміну політичного, економічного і соціального курсу країни, і, по-друге, на покарання новою владою представників колишнього режиму за все, що відбулося в країні: війну, корупцію, зниження соціальних стандартів, деіндустріалізацію.
Проти Петра Порошенка порушено 13 кримінальних справ, однак екс-президент спокійно ігнорує допити. Немає великого прогресу в частині боротьби з корупцією, серйозних «посадок» немає. Екс-депутата Сергія Пашинського не можна вважати серйозною фігурою. І немає істотного прогресу в зростанні добробуту українців. Найбільш показовою є відсутність реальних зрушень у встановленні миру в країні і закінчення конфлікту на сході України, гаряче обіцяних Зеленським на інавгурації в травні.
Ще однією причиною можна вважати появу некомпетентних людей у владі. Парламентарії з фотографів, телеведучих, спортсменів та інших представників партії Зеленського в режимі «скаженого принтера» приймають закони, написані в Офісі президента. В уряд теж прийшли абсолютно нові люди, деякі з них не соромляться визнавати свою некомпетентність. Наприклад, Тимофій Милованов, міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, відкрито заявив, що він нічого не знає.
На цьому тлі більшість жителів країни готується до чергової важкої зими. «Нафтогаз» вже повідомив — ціни на газ з 1 січня будуть ринковими, а так як в опалювальний сезон ціни на біржах зростають, то і для кінцевих споживачів вони виростуть мінімум на 25%. Уже збільшилися тарифи на водопостачання і водовідведення в ряді регіонів — від 4% в Житомирі до 25% в Дніпрі.
Падіння рейтингу президента пов'язане з відсутністю суттєвого прогресу в тих ключових завданнях, які суспільство ставило перед Зеленським. Якщо їх і далі ігнорувати, тенденція продовжиться.

Нет комментариев