Одкровення Болтона
У США розгорається скандал навколо книги колишнього радника з національної безпеки Джона Болтона, який планує найближчим часом випустити її в загальний доступ. Особливістю книги є те, що в ній Болтон описує те, що відбувається в адміністрації Трампа, включаючи розмови між Трампом і іншими лідерами, а також чиновниками його адміністрації, причому описує так, що вони фактично носять компрометуючий характер.
Зачіпає ця книга і питання України. З уже опублікованих фрагментів наводиться, наприклад, наступний епізод:
Болтон згадує зустріч в Овальному кабінеті, в ході якої Трамп хотів, щоб Джуліані зустрівся з Володимиром Зеленським з метою «обговорити розслідування його країною дій Хілларі Клінтон з надання впливу на кампанію 2016 року або щось, пов'язане з Хантером Байденом і вибори 2020 року, або, може бути, обидва ці події».
Як неважко помітити, ця заява продовжує тему звинувачень Трампа в спробах організувати тиск на Зеленського, щоб той активізував розслідування проти Байдена і компанії «Бурісма». Від тих звинувачень Трамп з горем навпіл відбився, але тепер Болтон знову підкидає дров у згаслий багаття звинувачень з боку Демократичної партії. А вже вона-то точно зацікавлена в активізації цих звинувачень, особливо після публікацій плівок Деркача, які виглядають як фактичні докази проти Байдена.
Відповідно, торпедувати розслідування до виборів цілком можливо через активізацію звинувачень на адресу Трампа і його спроб спонукати Зеленського втрутитися в американські вибори, щоб затягнути розгляд теми плівок Деркача, які в разі поразки Трампа не матимуть серйозного значення. В даному випадку Болтон цілком відкрито підіграє демократам, прагнучи випустити книгу якомога швидше і, головне, до виборів, щоб вона отримала політичні наслідки, коли, незалежно від правдивості заяв Болтона, вони можуть бути використані проти Трампа і скувати його ініціативу у внутрішній і зовнішній політиці, змусивши відбиватися від потоку викриттів внутрішньої кухні адміністрації Білого Дому.
Можна довго міркувати про зраду Болтоном Трампа, але саме Трамп вибрав Болтона, запустивши його в своє внутрішнє коло, при цьому особистість Болтона не була і не є якоюсь таємницею для оточуючих-це радикальний Неоконсерватор, який мріє почати війну проти Ірану і не приховує цього. Вибір на користь Болтона був політично обумовлений — тоді вважалося, що він зможе «стримувати найгірші пориви Трампа» і не допустить будь-яких угод з Росією. При цьому Болтон був одним з архітекторів кампанії провокацій проти Ірану, а також спроб повалення уряду Венесуели. Навіть не маючи можливості почати повноцінну війну проти Ірану, Болтон займався тим, чим зазвичай займаються неоконсерватори – поваленням неугодних США режимів.
Щодо України він підтримував курс на подальшу конфронтацію з Росією з використанням України як витратного інструменту цієї Політики. Тому ніяких проривів у цьому напрямку апріорі не могло статися, неокони цілком відкрито підтримують «стримування Росії на Україні».
У поточних реаліях книга Болтона, якщо він її опублікує навіть без дозволу суду і в порушення своїх зобов'язань, неминуче вплине на американську внутрішню політику, а також матиме непрямий вплив на відносини США і України. Якщо тема тиску Трампа на Зеленського знову активізується, це може підірвати зусилля оточення Трампа і в першу чергу адвоката Рудольфа Джуліані з продавлювання розслідування кримінальних справ Порошенка і Байдена. Якщо позиції Трампа будуть слабшати, а скандал з плівками Деркача буде відходити на другий план, у оточення Зеленського і його спонсорів буде більше підстав задуматися про майбутнє, де Трамп програє і треба буде переорієнтуватися на Демократичну партію. З іншого боку, відмовити Трампу небезпечно, так як за місяці, що залишилися до виборів, він може забезпечити для українських ставлеників неприємні проблеми.
Тому на тлі пертурбацій американської внутрішньої політики ми бачимо імітацію суду над Порошенком, яка може бути легко спущена в свисток (особливо при ослабленні Трампа), але з іншого боку – може забезпечити реальні посадки під тиском позиції оточення Трампа.

Нет комментариев