Перейти межу: ситуація на кордоні Білорусі та Польщі на грані людяності
Гостра ситуація на кордоні Білорусі та Польщі залишається гарячою темою в медіа. Міграційна криза — це давно не сенсація, але зараз вона досягла серйозного масштабу через збільшення числа біженців. В кризі польська влада звинувачує Мінськ, проте ситуація вигідна керівництву Польщі, рейтинг якого різко знизився через внутрішні проблеми. Події на кордоні допомогли владі відвернути увагу поляків від своїх труднощів та натиснути на опозицію, звинувативши її в байдужості щодо загрози міграції.

Нелегали вторглися на кордон Білорусі та Польщі через лісову смугу, намагаючись потрапити на територію Євросоюзу. Біженці ламали огорожу та кидали каміння у силовиків Польщі. Польська влада відмовилася пропускати біженців та вжила доволі жорстких заходів — прикордонники застосували сльозогінний газ, світлошумові гранати та водомет. Тисячі людей опинилися затиснутими між двома країнами, але це ніяк не скоротило міграційний потік. Навпаки, їх кількість зростає. Ба більше, в ЗМІ вже багато інформації, що вони готові заплатити останні гроші за те, щоб дістатися до кордону. Невже вони настільки нерозумні, що готові поставити на кін все? Ні. Їм просто будь-якою ціною треба втекти з їхніх незавидних реалій.

Все, що відбувається, безумовно, допомагає керівництву Польщі, і для нього криза виникла «вчасно». Польське суспільство негативно ставиться до мігрантів, а потенційна загроза їхнього компактного розселення в країні зі статусом і правами біженців неминуче укріплює позиції партії «Право и справедливість», що вже трохи похитнулися. Через складну ситуацію з Євросоюзом небажання пускати біженців дійсно відкриває певні шанси для партії. Ймовірно, що надмірно жорсткі фільтраційні заходи та перевірки з боку польських силовиків, як і провокації з обидвох сторін, мають навмисно створені засади та механізм.

Нет комментариев