Звільнення українських моряків: російські ноти


Київ зустрів мене чудовою погодою і безкінечним обговоренням російської ноти про моряків і української відповіді на неї.

І тут корисно внести ясність, так би мовити, з перших рук:

1. Тема моряків в ПАРЄ лунала разом з іншими вимогами до Росії — візит Комісара РЄ з прав людини до Криму та сплата боргу до бюджету РЄ. Але ЖОДНИХ пакетних домовленостей в Раді Європи так і не було досягнуто, тому що росіяни зрозуміли, що їх повернуть до Асамблеї і без виконання вимог. Жодна з вимог так і не була виконана, тому що логіка росіян проста — навіщо щось давати, якщо можна все отримати просто так?

2. Україна в Раді Європи наполягала, що звільнення моряків — це питання Міжнародного морського трибуналу, а РЄ має зосередитися на звільненні українських політв’язнів в Росії. Тому ми і не виходили з того, що ПАРЄ має стати майданчиком, завдяки якому звільнять моряків.

3. Російська нота з’явилася 25 червня, тому що це був кінцевий термін звітування про виконання наказу Міжнародного морського трибуналу, а не тому що в цей тиждень якраз тривала сесія ПАРЄ.

4. 26 червня на момент ухвалення рішення про оскарження повноважень російської делегації в ПАРЄ ані російська нота, ані українська відповідь на неї не були відомі в Асамблеї і не впливали на позитивний для Росії результат голосування.

Нет комментариев