Птахи вилетіли з Кабміну
Сьогодні уряд схвалив проєкт змін до Угоди про асоціацію України з ЄС, внесений Тимофей Милованов і Тарас Качка. У народі ці зміни відомі як “Угода про птицю”. Зміни передбачають, що безмитні квоти на експорт м‘яса птиці до ЄС з наступного року почнуть збільшуватися з 20 до 70 тис. тонн.

Хто в курсі, той знає, наскільки це складна історія. Хто не знає, просто повірте, що дуже складна.

Важливо ось що: цим рішенням ми знаходимо новий баланс у торгівлі з ЄС за конкретними позиціями. Але це важливо не лише щодо м‘яса птиці, успіх в експорті якого схвилював наших європартнерів. Баланс потрібен і в торгівлі іншими товарами. Наша торгівля з ЄС має не лише зростати, але і бути збалансованою за усіма позиціями.

Укладення угоди є доказом того, що торговельні відносини із ЄС розвиваються динамічно, а сторони готові оновлювати Угоду, коли змінюється попит. Політ птиці на Захід відкриває можливості для польоту й інших товарів:)

Справа у тому, що коли Угода про асоціацію лише розроблялася, за основу були взяті актуальні на той час показники структури торгівлі 2007-2009 років. Але ж з того часу і в ЄС, і в Україні структура економік суттєво змінилася!

Саме тому успіх кейсу із розширенням квот на м’ясо птиці такий важливий. Він відкриває шлях до більш комплексного перегляду преференційних умов торгівлі. Цей кейс показав, що сторони не повинні чекати 2021 року для оновлення Угоди. Вже цього року ми будемо про це говорити під час засідань спільних інституцій.

Позиція Уряду незмінна: ми маємо підтримувати українських експортерів, збільшувати кількість експортерів за конкретними позиціями і зрештою привести Угоду про асоціацію у відповідність до реального потенціалу торгівлі та стратегічних амбіцій асоціації України з ЄС.

Нет комментариев