Притягнемо до відповідальності тих, хто руйнує енергетику країни


Три тижні тому Андрію Герусу запропонували долучитися до розслідування схеми «Золотий ключик» – державним «Київтеплоенерго» та «Укрзалізниці» за перший квартал нанесено шкоди на 321 млн. гривень!

Відповідно, Герус з партнерами збагатилися на таку суму.

І що ж Ви думаєте? – Відповіді голови енергокомітету Ради Геруса немає.

То що? – Це можна сприймати як опосередковане визнання провини?

Ініціювавши створення слідчої комісії ВР щодо кризи в енергетиці, ми з колегами почали збирати інформацію відносно партнерів Геруса та схем, які вони застосовували. Виявилося, що ключовий виконавець – член НКРЕКП Дмитро Коваленко. Його родина мешкає в Швейцарії, а дружина (згідно з поданою самим Коваленком декларацією) має вклади у розташованій в Берні фінустанові PostFinance AG.

Як таке вдалося простому комісіонеру з нацрегулятора України? А справа в тому, що Коваленко – не простий комісіонер, а «сірий кардінал» Нацкомісії. Працював в НКРЕКП разом з Герусом (2014-2015). Після захоплення Герусом влади у енергетиці Коваленко знадобився йому, бо відповідає за нормативні акти, що регулюють ринок електроенергії. Правила роботи ринку з «легкої руки» Коваленка зроблені так, що дозволяють вбудовувати «прокладки» між виробниками струму та держпідприємством «Оператор ринку», який викуповує електроенергію.

Ми проаналізували ТОП-20 найбільших продавців електроенергії ринку на добу наперед у квітні. Там 8 трейдерів, які не мають відношення до виробників (серед них, й сумнозвісне «Юнайтед Енерджі», компанія Коломойського, яка завдяки «правці Геруса» була лідером імпорту російської електроенергії).

Вражає, що трейдери продали держпідприємству «Оператор ринку» більше електроенергії, ніж такі її виробники, як «Східенерго», Дарницька ТЕЦ, «Західенерго».

Фірми-прокладки заробляють щомісяця під сотню мільйонів за рахунок держави та громадян, тобто, за наш з вами кошт. Ділок Коваленко на прохання «куратора енергетики» створював відповідні нормативні умови, «куратор енергетики» впроваджував схеми на кшталт «Золотого ключика». Тому родина члена НКРЕКП може дозволити собі мешкати в Швейцарії, а «куратор енергетики» дозволяє собі легко програвати сотні тисяч доларів в карти. Ми з вами все це оплачуємо.

З відповіді, яку мій колега по фракції «Батьківщина» Олексій Кучеренко отримав від ДП «Оператор ринку», стало відомо: держпідприємство регулярно щомісяця інформувало НКРЕКП, АМКУ, СБУ про ознаки багатомільйоних зловживань на енергоринку.

Проте контролюючі органи не реагували. Щодо НКРЕКП не дивно – комісіонер Коваленко був одним із співорганізатором оборудок, не міг же він сам собі «перешкоджати».

Щодо правоохоронних органів – продуктивна робота Тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування доведення енергетики до кризи обов’язково сприятиме встановленню винних та притягненню їх до відповідальності.

Ми допоможемо правоохоронцям виконати їх роботу та змусимо притягнути до відповідальності осіб, що руйнують енергетику України, а відтак – безпеку країни!

Нет комментариев