"Кришталевий палац": неефективний менеджмент чи прояви корупції в системі ДУС?


У Львівській області розташовані найвідоміші та найбільші бальнеологічні курорти України сірководневі джерела яких відомі ще з XVI ст.

Один із найвідоміших курортів Львівської області — Трускавець. Бальнеологічний курорт тут заклали у 1827 році.

В самому центрі міста Трускавець, посеред курортного парку та поряд з центральним бюветом мінеральних вод знаходиться санаторій «Кришталевий Палац». ДП «Санаторій Кришталевий Палац» — відомчий санаторій Державного управління справами при Президентові України.

Санаторій «Кришталевий Палац» реорганізований шляхом перетворення в ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «Санаторій «Кришталевий Палац» згідно розпорядження керівника Державного управління справами №364 від 14.07.2003 року на підставі Розпорядження КМУ від 16.11.2002 року №674-р «Про передачу об’єктів державної власності в управління Державного управління справами». Діяльність санаторію регламентується Статутом, затвердженим розпорядженням Керівника Державного управління справами від 30.07.2009 року №191.

Примітно, що підприємство може безперервно здійснювати свою діяльність протягом всіх 12 місяців.
Керівником санаторію « Кришталевий палац» є Денисенко Роман Анатолійович. Головний бухгалтер- Бац Оксана Михайлівна (Наказ №49-к від 01.09.2004 року). Середня кількість працівників 230 осіб.

Згідно звіту про фінансові результати (звіт про сукупний дохід) чистий фінансовий результат: прибуток за 2019 рік склав 1 375 тисяч гривень. За результатами фінансово-господарської діяльності за 2018 рік підприємством отримано чистий прибуток у розмірі 1056 тис. грн.

Здавалося, є привід радіти.

Але це тільки на перший погляд. Так, згідно звіту незалежного аудитора щодо річної фінансової звітності загальні витрати за 2018 рік становили 45797 тис.грн. при плані 42865 тис.грн.

І тут починають виникати перші питання. Справа втім, що 17 травня на мою адресу надійшов лист від працівників санаторію «Кришталевий палац» з проханням втрутитися в ситуацію, яка склалася на цьому підприємстві.

У листі йдеться про факти господарської діяльності керівництва підприємства, які на мою думку, потребують уваги не тільки з боку ЗМІ, а в першу чергу співробітників правоохоронних органів. Так, наприклад, працівники санаторію пишуть про наявність заборгованості по заробітній платі і зловживаннями службовим становищем з боку керівництва підприємства, а саме: керівника санаторію « Кришталевий палац» Денисенка Романа Анатолійовича та головного бухгалтера Бац О.М.

За інформацією працівників санаторію, керівництво підприємтва поселяли відпочиваючих в санаторій не реєструючи останніх. Відповідно, кошти, на думку працівників санаторію, в касу не вносили, а фактично привласнювалися керівництвом. До речі, загальна кількість номерів в санаторії — 165. Ціни на путівки в санаторій «Кришталевий Палац» за номер на добу на 2021 рік в діапазоні від 1200 до 2000 гривень. Тоді виникають питання щодо ефективності менеджменту підприємтва. Погодьтеся, чистий прибуток у розмірі 1 375 тисяч гривень викликає багато запитань.

Крім того, автори листа пишуть про те, що керівництво санаторію звітувало про будівельні роботи, які фактично не виконувалися. Нагадаю, згідно звіту незалежного аудитора щодо річної фінансової звітності загальні витрати за 2018 рік становили 45797 тис.грн. при плані 42865 тис.грн.

Примітно, що за словами працівників санаторію у керівника підприємства Денисенка Р.А. місяць тому закінчився контракт, але він продовжує вести господарську діяльність, Більше того, використовує кабінет і службовий транспорт в особистих цілях. Пояснюється це тим, що зі слів працівників санаторію, у своєму очоченні п.Денисенко розповідає, що вже фактично домовився про пролонгацію контракту, домовившись про це з безпосереднім керівництвом ДУС.

Цікаво би було почути реакцію самого керівництва на подібні сентенції з боку директора санаторію «Кришталевий Палац».

Показово, що згідно щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік ( дата 18 березня 2020 р. ) заробітна плата отримана за основним місцем роботи склала 691357 грн. Це звичайно не заробітня платня членів наглядової ради державних монополій, але, на тлі суми чистого прибутку підприємтва не може не викликати запитання.

І на останок хотів би зауважити, що я залишаю за собою право на громадський контроль за фінансово-господарською діяльністю керівництва санаторію «Кришталевий Палац» з метою унеможливлення корупційних проявів. У разі необхідності буду звертатися до правоохоронних органів з метою відповідної реакції на вказані факти.
  • 0

Нет комментариев