"Закручування гайок" в "ДНР". Ватажки бойовиків бояться бунтів


Окупаційна «ДНР» ввела кримінальну відповідальність за «умисне блокування об'єктів транспортної інфраструктури».
Авторкою «законопроекту» виступила Наталія Полянська.

«Зміни, що вносяться у кримінальний кодекс ДНР передбачають випадки навмисного блокування об'єктів транспортної інфраструктури, а також перешкоджання руху транспортних засобів і пішоходів на шляхах сполучення, вулично-дорожньої мережі, якщо ці діяння створили загрозу життю, здоров'ю та безпеці громадян, а так само загрозу знищення або пошкодження майна фізичних і (або) юридичних осіб», — повідомила вона.
За її словами, йдеться про «забезпечення роботи екстрених служб, швидкої допомоги, поліції, МНС та інших».​

Упевнений, що запропоновані заходи в «ДНР» пов'язані з можливими соціальними потрясіннями на тлі погіршення економічної ситуації в так званих «республіках».

Примітно, що в сусідній «ЛНР» лобіюється питання про введення смертної кари.

Фактично, відбувається посилення репресивного апарату з метою мінімізувати можливі масові протести. Перекриття інфраструктурних об'єктів (залізниці, автошляхів) — це пасивний протест. Таким чином тиснуть на уряди для прийняття тих чи інших рішень, для того, щоб домогтися виплат заборгованостей.

А заборгованість на ряді підприємств (вугільних, металургійних) на окупованих територіях Донбасу, становить, за різними оцінками, від 3 до 6 місяців. І окупаційна влада, схоже, не виключає можливості протестних настроїв і блокування доріг. До речі, аналогічне посилення законодавства відбулося нещодавно в РФ. Що в черговий раз свідчить про те, що «законодавча база» квазіреспублік уніфікується під російське законодавство. Ми бачимо елемент психологічного залякування і без того заляканого населення.
  • 0

Нет комментариев