Перенесення переговорів щодо Донбасу в Європу загрожує небезпечним прецедентом.


Нещодавно в ефірі телеканалу «Дом» спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович заявив, що після зняття карантинних обмежень першим розглянуть питання перенесення засідань Тристоронньої контактної групи з Мінська.

«Чи зможе Мінськ утримати статус посередника – це вже дуже велике питання, враховуючи, що ми не визнали Лукашенка законно обраним президентом Білорусі і відмовили йому в праві представляти білоруський народ. Тому мова, з досить великою часткою ймовірності, піде про перенесення переговорів з Мінська», – сказав він.

Декілька слів про можливість перенесення переговорів із Мінська. Щоб перенести переговорний майданчик, потрібна згода всіх трьох сторін — України, ОБСЄ, Росії. Росія навряд чи на це погодиться. По-друге, для перенесення майданчика потрібна згода самої Білорусі. І по-третє, всі учасники переговорів повинні мати можливість приїхати на територію приймаючої сторони.

Утім, є побоювання, що для нормального функціонування переговорного майданчика необхідно буде легітимізувати представників ОРДЛО, скасувавши санкції проти них.

Якщо ми говоримо про перенесення майданчика в одну з країн Європи, то не варто забувати, що частина представників так званих" Л/ДНР" перебувають під санкціями. На мою думку, можливість перенесення майданчика в Європу варто розглядати як можливість легітимізації «Л/ДНР». Якщо українська делегація пішла цим шляхом, який запропонував Арестогвич, то це дуже небезпечний шлях. Тому що якщо зараз постане питання про перенесення, наприклад до Відня, то тоді доведеться скасувати персональні санкції проти окремих представників квазіутворень. Тоді виникає досить небезпечний для України юридичний прецедент.

Нагадаю, раніше на засідання політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу члени делегації Росії покликали представницю ОРДЛО Майю Пирогову, після чого члени української делегації покинули засідання.

Представники української делегації в ТКГ неодноразово заявляли, що вважають «переговорників» від ОРДЛО маріонетками Росії і не вважають повноцінними учасниками переговорів, тоді як Росія наполягає на їх легітимізації, таким чином намагаючись офіційно виключити свою участь у війні проти України.
  • 0

Нет комментариев