«Права Cправа» зірвала криваву провокацію спецслужб бойовиків «ЛДНР»


Д​нями спецслужби самопроголошеної «ЛНР» оприлюднили інформацію, що в результаті контррозвідувальних заходів начебто попереджена диверсія СБУ, яка була спрямована на здійснення теракту в місцях масового скупчення громадян.

У повідомленні прес-служби «МДБ ЛНР» зазначається, що «23 серпня поточного року, напередодні святкування 30-ї річниці дня незалежності України, іноземні спецслужби планували здійснити теракт в місті Красний Луч Луганської Народної Республіки в місці масового скупчення громадян».
Нібито української спецслужби планували підірвати чотири саморобні вибухові пристрої із засобами дистанційного ініціювання на центральній алеї міста по вулиці Леніна в районі площі імені Кірова і середньої школи № 10.

За версією «МДБ ЛНР», за вказівкою «куратора» саморобні вибухові пристрої були вилучені «агентом» української ДРГ зі схованки, яка нібито розташовувалася на центральному кладовищі міста Красний Луч(після переіменування-Хрустальний). У подальшому, ввечері 23 серпня «агент» повинен був закласти вибухові пристрої в урни на центральній алеї міста Красний Луч (після переіменування-Хрустальний) і підірвати їх на момент масового сукупчення людей на площі.

В «МДБ ЛНР» відзначили, що диверсію вдалося запобігти. Всю відповідальність за проведенння теракту «МДБ ЛНР» покладає на керівництво СБУ і офіційну київську владу, звинувачуючи їх порушенні Мінських домовленостей.

Примітно, що 13 серпня, тобто, за десять днів після начебто попередженого «теракту», в українських ЗМІ була опублікована інформація аналітичного відділу ГІ «Права Справа» про те, що співробітники «МДБ» готують низку терактів на території «ЛНР», які мають на меті звинувати українські спецслужби у чисельних жертвах серед цивільного населення.

13 серпня поточного року в ефірі «4 каналу» та « Денний Live» мною була оприлюднена інформація щодо можливих провокацій спецслужб «ЛНР». Зокрема, повідомлялося про передислокацію з території РФ в окупований Луганськ окремих підрозділів спецпризначення ЗС РФ. Повідомлялося про місця їх розквартирування в окупованому Луганську, а саме: готель «Турист». Крім того, наголос робився на можливості проведення спецслужбами «ЛНР» терактів по відношенню до учасників спостережної місії ОБСЄ.

Примітно, що це далеко не перший випадок, коли так звані «контрдиверсійні операції» співробітників «МДБ» мають характер інформаційної активності, а не відповідають реальному стану речей.

Так, наприкінці квітня 2017 року аналітичний відділ ГІ «Права Справа» отримує оперативну інформацію, що в окупованому Луганську російські спецслужби проводять відбір людних об’єктів: місцях масового скупчення людей, інфраструктурні об’єкти і працюють над сценаріями організації терористичних актів.

З метою унеможливлення кривавих терористичних нападів 8 травня 2017 року «Права Справа» оприлюднює інформацію про підготовку співробітниками «МДБ ЛНР» серії вибухів 9 травня під час проведення параду в центральній частині Луганська. За інформацією місцевих джерел організації, підриви планувалося провести за допомогою вибухівки, яку мали закласти у кількох місцях масового скупчення людей. Метою провокації мала стати велика кількість жертв серед цивільного населення.

За сценарієм російських кураторів, у вибухах в Луганську мали звинуватити бійців 8 -го окремого полку спецпризначення ССО МО України, які у лютому були захоплені бойовиками у полон. Як повідомлялося раніше, у лютому 2017 року бойовики захопили у полон бійців 8-го окремого полку спецпризначення ССО МО України. За інформацією місцевих джерел ГІ «Права Справа», тоді у полон потрапило семеро українських розвідників. Одного з полонених під час допиту показово забили ногами, щоб здійснити психологічний тиск на інших.

Примітно, що 19 травня, за десять днів (!) після оприлюднення інформації ГІ «Права Справа», на офіційному сайті «міністерства державної безпеки «ЛНР» з’являється інформація про затримання в окупованому Луганську української диверсійно-розвідувальної групи.

21 листопада 2018 року спецслужби самопроголошеної «ДНР» оприлюднили інформацію, що в результаті контррозвідувальних заходів начебто попереджена диверсія СБУ, яка була спрямована на зрив виборів так званого «глави республіки».

У повідомленні прес-служби «МДБ ДНР» зазначалося, що 11 листопада в підсобному приміщенні однієї з «виборчих дільниць» було затримано «агента СБУ». За словами прес-офіцера «МДБ ДНР» М.Попова, затриманий намагався передати вибуховий пристрій члену дільничної комісії, щоб той заклав пристрій в урну з виборчими бюлетенями.

За версією спецслужб бойовиків, вибуховий пристрій мав спрацювати після транспортування урни в «центрвиборчком». Згодом, у наслідок вибуху, мала початися масштабна пожежа, яка могла привести до численних жертв серед мирного населення. В «МДБ ДНР» відзначили, що диверсію вдалося запобігти, а «агента» – затримати. «Організація зазначеної диверсії підтверджує наміри київського режиму зі зриву демократичного виборчого процесу в республіці», – зазначив М.Попов.

Звертає на себе увагу той факт, що повідомлення прес-служби «МДБ ДНР» про попереджену «диверсію» СБУ з»явилося лише 21 листопада, тобто, знову -таки за десять днів після затримання «диверсанта».

Пояснюється це тим, що ще 10 листопада 2018 року в українських ЗМІ була опублікована інформація аналітичного відділу ГІ «Права Справа» про те, що на 11 листопада співробітники «МДБ» готують серію вибухів під час проведення псевдо «виборів». Теракти планували провести за допомогою вибухівки, яку мали закласти у кількох місцях масового скупчення людей. За інформацією ГІ «Права Справа», метою провокації мало бути максимальне ураження і велика кількість жертв серед цивільного населення.

Крім того, була оприлюднена інформація, що напередодні проведення псевдовиборів між «міністерствами державної безпеки» квазіреспублік був підписаний меморандум про взаємодію на випадок надзвичайних ситуацій, а саме: терактів в «столицях» обох «республік». Акцент робився на тому, що спецслужбами бойовиків готуються провокації як на території «ЛНР», так і «ДНР». Мета провокації- звинувати спецслужби України в проведенні терактів і зриві виборів так званого «глави республіки.

Звертаю увагу, що з 23 по 27 серпня 2021 року на територіях окупованих районів Луганської і Донецької областей проходили спільні навчання силового блоку окупантів. Легендою навчань був «пошук диверсантів». Фактично, повторювався сценарій подій листопада 2018 року, коли «міністерствами державної безпеки» квазіреспублік проводилися спільні навчання на випадок т.зв. «надзвичайних ситуацій», а саме: теракту.

Варто зауважити, що метою всіх цих кривавих терористичних сценарієв російських спецслужб є відволікання світової уваги від відповідальності Росії за війну на Сході України, виправдання російської агресії, а також позбавлення України світової підтримки та її міжнародна ізоляція.

Політичному керівництву РФ вкрай потрібно зробити Україну державою-терористом, щоб вийти з формату Мінську і відтак позбутися економічних санкцій.

P.S. 24 серпня в українських ЗМІ з’являється інформація, що у військовий клінічний госпіталь №1602 Південного військового округу збройних сил Росії в Ростові з окупованої території Сходу України доставлено тіло Кагиза Манакова. Останній є підполковником збройних сил РФ. Ба більше, – заступник начальника курсу спеціальної підготовки 54 центру підготовки розвідувальних підрозділів збройних сил Росії «Владикавказ». Причина смерті – несумісне з життям одиночне кульове поранення.
  • 0

Нет комментариев