Заяви Червінського у студії Шустера виявилися фейком: розвідувальну діяльність в ОРДЛО не припиняли.


Нещодавно в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» полковник запасу ЗСУ Роман Червінський заявив, що зі структури Служби безпеки України звільнили керівництво розвідувального розділу, який розслідував агентурну діяльність Росії у тимчасово окупованому Донецьку. Наразі робота в цьому напрямі зупинена.

Утім, заява полковника запасу ЗСУ Червінського про зупинення розвідувальної діяльності на території ОРДЛО не відповідає дійсності.

Нагадаю, 15 лютого 2021 року в окупованій Горлівці підірвався автомобіль одного з ватажків терористів – комадира батальйону т.зв. «народної міліції» «ДНР» Сергія Попова на псевдо «Дуремар».

Вибух стався, коли терорист віз свою доньку до школи. Вибухівку було встановлено під сидінням автомобіля. В результаті вибуху, терорист зазнав чисельних осколкових поранень нижніх кінцівок.

Зверну увагу на той факт, що вже за годину після теракту, керівництво «ДНР» звинуватило в підриві бойовика українську сторону. Керівником цієї операції терористи назвали особисто тодішнього начальника Генштабу Збройних сил України Руслана Хомчака і пов’язали вибух з його нещодавнім візитом у зону проведення ООС.

За версією спецслужб «ДНР», Хомчак начебто поставив завдання зведеному загону окремого центру спецпризначення «Захід» організувати резонансний диверсійний акт для переведення уваги української громадськості та зниження негативної реакції. Управління «народної міліції» псевдореспубліки заявило, що «об’єктом теракту українські бойовики обрали автомобіль військовослужбовця «народної міліції».

Зазначу, що українській стороні про підготовку постановочного теракту в Горлівці, було відомо заздалегідь.

8 лютого 2021 року ГІ «Права Справа» отримала і передала українським спецслужбам інформацію, що на території ОРДО, співробітниками «міністерства держбезпеки» «ДНР» готується диверсійний акт проти одного з керівників незаконних збройних формувань. За інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ «Права Справа», підготовкою цього постановочного теракту займався Олександр Бикадоров – колишній особистий охоронець ватажка «ДНР» Олександра Захарченка.

Олександр Бикадоров народився 28 вересня 1985 року. Офіційна реєстрація місця проживання – Донецька область, м. Кіровське, кв-л Молодіжний, 12/3. Батько – Бикадоров Віктор Миколайович, суддя Сніжнянського міського суду Донецької області. Свого часу Олександр Бикадоров закінчив університет у Луганську за спеціальністю «правник» і пізніше узяв собі кримінальний псевдонім «Юрист». З листопада 2018 року – член «народної ради» «ДНР». Наразі проживає у Горлівці та працює у міському «Комітеті народної ради з цивільного арбітражного законодавства».

У повідомленні «Права Справа» окремо наголошувалося на тому, що у Горлівці сталася показова імітація замаху, яка вже неодноразово траплялася раніше. Так, наприклад, 9 травня 2018 року на шляху пересування кортежу тодішнього ватажка бойовиків «ДНР» Захарченка, біля населеного пункту Тернове стався вибух. За дивним збігом обставин, вибуховий пристрій спрацював передчасно і не на повну потужність. Власне, тоді відбулася імітація замаху на Захарченка, який був організований саме Бикадоровим.

За інформацією місцевих джерел аналітичного відділу «Права Справа», саме Бикадоров був причетний до організації ліквідації ватажка «ДНР» Олександра Захарченка. Бикадоров входив до складу особистої охорони ватажка бойовиків «ДНР». Але його не виявилося серед охоронців, які 31 серпня 2018 року заходили разом з Захарченко до кафе «Сєпар», коли і стався вибух. За офіційною інформацією, цього дня Бикадоров начебто виконував депутатські обов’язки.

Примітно, що постановочний характер теракту і звинувачення української сторони в ескалації військової напруги, сталися напередодні чергового засідання ТКГ.

Своєчасне оприлюднення «Права Справа» інформації про замовників і організаторів підриву автомобіля Сергія Попова на псевдо «Дуремар» стало на заваді проведенню інформаційно-психологічної операції спецслужб РФ, що мала на меті звинуватити Україну у блокуванні Мінських домовленостей та ескалації напруженості на лінії розмежування. Зокрема, проведення диверсійно-терористичних актів напередодні чергового раунду переговорів.

Це тільки один епізод розвідувальної роботи на окупованих територіях, який став відомий широкому загалу. Менше з тим, наведені факти наочно спростовують інформацію полковника запасу ЗСУ Романа Червінського про те, що з 2019 року вся розвідувальна робота на території ОРДЛО зупинена.
Більше того, подібні заяви Червінського носять характер відвертої дезінформації і направлені на дискредитацію українських спеціальних служб.

Важко не погодитися з Савіком Шустером, який після ефіру заявив, що що розвідників почули. «Хто їх почує? У Росії їх точно почули. Тут немає жодного сумніву»,- наголосив віню

Нагадаю:

17 листопада міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat оприлюднила своє розслідування щодо спецоперації із затримання бійців російської приватної військової компанії «Ваґнер».

.26 листопада на пресконференції президент Володимир Зеленський сказав, що очільник розвідувального органу ГУР МОР Василь Бурба «авантюрист» і хотів втягнути Україну до іноземної спецоперації, яка би нашкодила міжнародному становищу держави.

1 грудня глава ОП Єрмак заперечив, що давав будь-які вказівки колишньому начальнику ГУР МО Василю Бурбі про перенесення спецоперації.

Чинний начальник ГУР МО Кирило Буданов прокоментував, що глава розвідки не зобов'язаний виконувати вказівки чи прохання глави Офісу президента.

  • 0

Нет комментариев