Американська розвідка підтвердила інформацію про штурмові загони рф у Маріуполі.


За оцінками американської сторони, окупанти залишили у Маріуполі дві батальйонно-тактичні групи. Тобто, від 1,5 до 2 тисяч штурмовиків, які атакують рубежі українських захисників на «Азовсталі». Решту військ рф передислокували на північ від міста й на Попаснянський напрямок. Про це, зокрема, повідомили 4 травня CNN із посиланням на представника Міноборони США.

Раніше мною була озвучена аналогічна оцінка ситуації аналітичного відділу ГІ «Права Справа». За інформацією аналітиків організації, частину військ рф, задіяних під Маріуполем було перекинуто на інші напрямки, а саме: у район Мар'їнки й на Попаснянський напрямок. Ідеться про те, що, фактично заблокувавши Маріуполь, росіяни залишили лише штурмові загони, які зараз і ведуть бойові дії на території «Азовсталі».  

«За різними оцінками, в штурмі території комбінату задіяні близько 1500 російських окупантів і місцевих колаборантів», - йшлося у повідомленні.

Варто зазначити, що за класифікацією ЗС РФ, чисельність батальйонно-тактичних груп становить 700-800 осіб.

Це не перший випадок, коли інсайди західних розвідок щодо ситуації на сході України фактично мають українське походження або підтверджують дані українських джерел.

Наприклад, 12 січня, за місяць до початку повномасштабного вторгнення рф мною в ефірі 4 каналу була оприлюднена інформація аналітичного відділу ГІ «Права Справа» про те, що російська федерація готує диверсійні терористичні акти на сході України з великою кількістю жертв серед цивільного населення. Мовилося про можливе вчинення диверсійних актів з використанням хімічної зброї на підконтрольній ЗСУ території, зокрема поблизу міста Слов’янськ. Окремо наголошувалося, що росія планує використати це як привід для широкомасштабного вторгнення в Україну з метою «захисту співвітчизників».

Зазначу, що вже після озвученої інформації в ефірі 4 каналу, радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу в Білому домі підтвердив, що Росія може сфабрикувати привід для нового вторгнення в Україну. 

Американські спецслужби визначили, що Росія закладає основу для можливості сфабрикувати привід для вторгнення, у тому числі за допомогою диверсійної діяльності та інформаційних операцій, звинувачуючи Україну в підготовці нападу на російські війська на сході України.

«Наша розвідувальна спільнота з'ясувала, що Росія шукає привід для вторгнення, зокрема за допомогою диверсій та інформаційних операцій», – сказав на брифінгу радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Водночас місія ОБСЄ не підтвердила інформацію Головного управління розвідки Міністерства оборони України про створення casus belli (приводу для вторгнення – ред.) у вигляді витоку аміаку на заводі концерну «Стірол» у тимчасово окупованій Горлівці.

Крім того, 3 лютого прессекретар Держдепу Нед Прайс заявив, що росія готує провокацію, за якою планує обстріляти позиції 1 і 2 Армійських корпусів, що розташовані на окупованих територіях, із жертвами серед цивільного населення. А опісля звинуватити в цьому ЗСУ.

Власне, це – інформація ГІ «Права справа». Місцеві джерела організації зафіксували перебування на території окупованого Луганська російської знімальної групи з трьох осіб. Вони повинні були прибути в район селищ Калинове та Калинове-Борщувате, куди були перекинуті додаткові підрозділи 2 Армійського корпусу окупантів і «снайперські пари».

За планом, окупанти повинні були відкрити снайперський вогонь і спровокувати ЗСУ на вогонь у відповідь. А російська знімальна група – задокументувати цей факт. Інформацію про цей варіант casus belli спочатку поширила українська сторона, а вже пізніше її поширили американські ЗМІ.

Додам, що влітку 2020 року ОБСЄ та США підтвердили оприлюднену у ЗМІ інформацію аналітичного відділу ГІ «Права Справа» про підготовку Росією воєнних провокацій на Донбасі. Західні партнери висловили стурбованість розгортанням батальйонно-тактичних груп РФ на Донбасі.

Нагадаю, що на території «Азовсталі» досі залишаються цивільні, оскільки рф фактично зриває план евакуації, погоджений на найвищому дипломатичному рівні.
  • 0

Нет комментариев