Рф втратила на Луганщині 10 тисяч солдат "елітних" дивізій: резервів для наступу – немає


Ціною захоплення Лисичанська і Сєвєродонецька на Луганщині для росіян стала втрата найбільш боєздатних підрозділів, через це їхні спроби подальшого просування на Донбасі приречені на провал

Західні аналітики відзначають відсутність анонсованих Шойгу під час інспекції на Донбас важких боїв: російським військам вочевидь не вистачає резервів для наступу. Це – результат масштабних втрат особового складу окупантів на Луганщині.

Жодної «оперативної паузи» на Донбасі насправді не було. Були зафіксовані спроби окупаційної армії просунутися територією Донецької області. Тому говорити про наявність оперативної паузи – не коректно. Інша сторона цього питання – втрати російських військ: від 10 до 11 тисяч загиблих під час вуличних боїв у Лисичанську й Сєвєродонецьку. Це – ціна захоплення цих українських міст.

За оцінками експертів, фактично втратили боєздатність і були виведені на територію російської федерації елітні частини окупаційної армії. Йдеться про 76-ту дивізію ВДВ, 150-ту мотострілецьку дивізію 8-ої загальновійськової армії. І відповідно практично припинила своє існування 1-а танкова армія рф, яку на Заході вважали однією з найбільш боєздатних.

Ця армія видавалася «нічним жахіттям» для країн НАТО. Саме з цими важкими втратами російської окупаційної армії пов'язані досить помірковані темпи просування росіян територією Донецької області. Наразі основний епіцентр бойових дій – підходи до міст Краматорськ, Сіверськ, Слов'янськ та Бахмут.

І відповідно росіяни намагаються взяти штурмом Вуглегірську ТЕС.

Спроба росіян захопити Вуглегірську ТЕС і вийти на оперативне оточення українських сил у цьому районі зазнала нищівної поразки. Те ж стосується і намагань окупантів просунутися в бік Бахмуту. А всі заяви росЗМІ про начебто «взяття» Сіверська не відповідають дійсності: місто перебуває під контролем ЗСУ та під українським прапором.

Крім того, ЗСУ відбили ворожий штурм у напрямку Верхньокам’янського та Сіверська на  Краматорському напрямку.

Можливі ще певні просування окупантів на Луганщині, де під українським контролем перебувають два населених пункти – Білогорівка і Верхньокам'янська, та незначний рух у бік Бахмуту поблизу Покровська, де зараз точаться найбільш запеклі бої. А також подальші намагання захопити Сіверськ. Це місто, як вузлова залізнична станція, конче потрібне окупантам для покращення логістики, аби скоротити плече постачань. Але якщо ми говоримо про загальний наступ рф на Донбасі – він фактично вже захлинувся.

На Слов’янському напрямку активних дій з боку противника не відзначається. Ворог обстріляв райони Грушувахи, Долини, Краснопілля, Дібровного, Мазанівки, Протопопівки, Чепіля, Великої Комишувахи, Норцівки, Богородичного, Вірнопілля та Карнаухівки.

Нагадаю, російська окупаційна армія продовжує спроби пробити оборону Збройних сил України. Вони намагалися провести штурм з території Лисичанського НПЗ, але їхня атака була відбита.
  • 0

Нет комментариев