Зрив обміну військовополонених і російські ІПСО: нові подробиці звільнення омбудсменки Денісової.


Обстріл росіянами колонії в Оленівці, де утримували полонених «азовців», – невипадковість. Так само, як і «злив» у мережу відео з кастрацією та вбивством українського військового.

Розхитування теми бранців – елемент інформаційно-психологічної спецоперації кремля. Причому росіяни ще до повномасштабного вторгнення робили все, аби блокувати можливість видачі Україні полонених та політв'язнів.

У цьому їм на руку зіграли невиважені дії колишньої омбудсменки Людмили Денісової.

Мовиться про те, що інформація Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової щодо кількості українських бранців, які утримувалися на тимчасово окупованих територіях була використана російськими спецслужбами для проведення інформаційних операцій проти України з метою блокування процесу звільнення українських військовополонених та заручників.

На підтвердження цієї тези наведу декілька фактів у хронологічній послідовності.

Так, 1 вересня 2021 року президент України Володимир Зеленський передав президенту США Джозефу Байдену список з 450 імен українських полонених на тимчасово окупованих територіях і в Росії.

А вже 7 вересня 2021 року Людмила Денісова назвала кількість українців, які перебувають у полоні на території росії, в Криму та на окупованому Донбасі. За її інформацією «звільнення чекали 421 громадянин України, які перебувають в незаконному ув’язнені в рф та на територіях тимчасово окупованого Криму, Донецької та Луганської областей».

Звертаю увагу на те, що напередодні зустрічі Зеленського з Байденом в ефірі телеканалу «Україна 24» Денісова заявила про те, що «президенту готували списки зниклих безвісти, полонених, заручників і політв'язнів. Ці документи президент повезе до Америки».

Під час свого виступу Денісова зазначила, що на зустрічі Байдена і Зеленського мали обговорити саме питання повернення і обміну українських політв’язнів і полонених з росії, ОРДЛО та окупованого Криму.

22 вересня 2021 року очільник держави передав Генеральному секретарю ООН список 450 бранців кремля. Зеленський просив, аби генсек Гутерріш посприяв їхньому визволенню.

Примітно, що вже після виступу президента на Генеральній асамблеї ООН Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 01 грудня 2021 року, під час спеціального обговорення на Київському Безпековому Форумі заявила, що у в’язницях у рф та тимчасово окупованому Криму перебуває 121 громадянин України.

А 14 грудня 2021 року Денісова заявляє, що наразі у в’язницях на окупованих Росією територіях Донецької та Луганської областей перебувають понад 300 українців, зокрема 40 військових.

Таким чином, за інформацією Людмили Денісової, кількість українців, які перебували у полоні на території росії, в Криму та на окупованому Донбасі, начебто налічувала 421 особу.

На мою думку, такі заяви фактично грали на пониження суб’єктності Президента України Зеленського.

Де-факто на загал було продемонстровано наступний факт: президент, як перша та найвища посадова особа в Україні, не володіє усією інформацією щодо процесу обміну заручниками. Сам же процес обміну полоненими використовувався російською стороною заради власних інтересів – дестабілізувати ситуацію в Україні.

Нагадаю, що на початку грудня 2021 року Україна запропонувала росії варіант обміну полоненими за формулою «60 на 60». Всі попередні варіанти обміну утримуваними особами кремль вважав за краще відкинути.

Після початку повномасштабного вторгнення рф у лютому 2022 року ситуація з обміном військовополоненими загострилась, а цинічні маніпуляції цією темою з боку кремля вийшли на новий рівень. При цьому російська пропаганда почала просувати наративи про нібито «здачу» бранців українською стороною, провокуючи хвилю паніки й незадоволення діями влади у суспільстві. Цьому сприяє і підвищення градусу інформаційних повідомлень про звірства окупантів по відношенню до заручників.

З метою мінімізації негативних наслідків для української сторони під час перемовин на міжнародних майданчиках, унеможливлення проведення ІПСО російськими спецслужбами щодо процесу звільнення українських військовополонених та заручників було прийняте єдине правильне на той момент рішення щодо звільнення з посади Уповноваженої з прав людини Людмили Денісової.

Нагадаю, 31 травня Верховна Рада звільнила з посади Уповноваженої з прав людини Людмилу Денисову. Напередодні сама Денисова під час пресконференції заявила, що вважатиме своє звільнення незаконним.

Денісова стверджувала, що владу нібито не влаштовує її активність, зокрема щодо збору інформації про ситуацію на тимчасово окупованих територіях. За її словами, такі дії влади є втручанням у роботу офісу омбудсмена.
  • 0

Нет комментариев