Росіяни використовують ЗАЕС як елемент ядерного шантажу: чим може відповісти Україна.


Днями президент Володимир Зеленський під час свого традиційного вечірнього звернення заявив, що українські дипломати, партнери, представники ООН та МАГАТЕ працюють над деталями місії, яка буде направлена на Запорізьку атомну електростанцію, захоплену росіянами.

У свою чергу генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав Російську Федерацію не відключати Запорізьку атомну електростанцію від енергосистеми України. Наразі стоїть питання можливісті демілітаризації ЗАЕС і вигнання звідти росіян.

Варто зауважити, що ситуація навколо ЗАЕС загострюється протягом останніх п'яти тижнів.

На жаль, українська сторона почала коментувати те, що відбувається лише в останні два тижні, фактично віддаючи дипломатичну ініціативу країні-окупанту.

Те, що саме Росія винесла на Радбез ООН питання про те, що відбувається на ЗАЕС і навколо неї — це великий дипломатичний провал української сторони. Саме українській стороні довелося наполягати на тому, що Російська Федерація є країною-терористом, шантажуючи весь світ ядерним колапсом. Доказової бази було більш ніж достатньо. Це і обстріли ЗАЕС самими росіянами, і обстріли ними з території ЗАЕС (в спальних районах Нікополя і Марганець), і розгортання там військового контингенту, і використання станції з метою забезпечення електроенергією окупованого Криму. На жаль, на Раді Безпеки ООН ми були змушені зайняти оборонну позицію. І ми змушені були наводити контраргументи замість того, щоб атакувати.

Що стосується демілітаризації ЗАЕС, то, на мою думку, росіяни на це не підуть. Тому що контроль над цією станцією є однією з ключових цілей так званої «спецоперації». Поряд із забезпеченням водою окупованого Криму, росіянам важливо забезпечити захоплений півострів електроенергією. Та ще і безкоштовно – українською!

Тому всі можливі міжнародні спроби ввести демілітаризовану зону на ЗАЕС і навколо неї будуть нівельовані Російською Федерацією.

Нагадаю, нещодавно у ЗМІ був поширений скріншот повідомлення із соцмережі, де цитували нібито генерал-майора Валерія Васильєва. Останній погрожував зробити територію ЗАЕС «випаленою пустелею», якщо вона не буде російською.

Повідомлення є хибним і містить ознаки ІПСО російських спецслужб, які таким чином намагаються відвернути увагу від реальних ризиків, а саме: зберігання зброї біля сховищ ядерних відходів.

Показово, що сценарій можливої ядерної катастрофи рф використовує з метою політичного тиску на країни Заходу, щоб змусіти політичний провід країни сісти за стіл переговорів з росіянами.

Єдиний можливий варіант, при якому ця станція залишиться в об'єднаній енергосистемі України — це нанесення точкових ударів по лініях електропередач, які росіяни будують в бік Криму. А також удари по підстанціях на півострові.

По підстанції в окупованому Джанкої, наприклад, це вже зроблено. Тільки такими превентивними заходами ми маємо можливість залишити ЗАЕС, яка виробляє до 30% електроенергії, в об'єднаній енергосистемі України. Все інше, в тому числі і ядерний тероризм, це білий шум – інформаційна спецоперація РФ. Головна мета – переорієнтувати ЗАЕС на забезпечення Криму електроенергією.
  • 0

Нет комментариев