Хто буде успішніший: Ліз Трас чи Борис Джонсон?
Нового прем'єр-міністра Великобританії Ліз Трасс чекають найскладніші внутрішньополітичні та зовнішньополітичні проблеми, не менш складні, ніж свого часу Маргарет Тетчер. Нам дуже важливо, щоб прем'єр-міністр Ліз Трасс не сварилася з попереднім прем'єром Борисом Джонсоном та продовжувала його лінію посилення військово-політичного та економічного співробітництва України та Великобританії.

Ліз Трасс отримала величезну владу у лихоліття. Вона має бути готова до будь-яких драматичних подій у політичному та суспільному житті Великобританії- від чергової атаки Путіна на Лондон, ядерного шантажу Кремля, газової війни, загострення російсько-української війни, аж до зміни в королівстві…

Швидше за все, саме прем'єр Ліз Трасс має цивілізовано закінчити «розлучення» Великобританії з Євросоюзом-Брексіт і відкрити нову сторінку співпраці з Європою.

Великобританія також має активізувати створення соціокультурного та військово-політичного Альянсу Великобританії та країн Східної Європи за активної участі форпосту європейської безпеки – України.

Лондону також, після вступу до НАТО Швеції та Фінляндії, належить відігравати провідну роль у формуванні майбутньої асоціації «Країн Двох морів» — Північного та Балтійського («Ганза-2») і тут важливо буде заспокоїти ревнощі Німеччини, яка явно не встигає давати відповіді на зміни у Європі.

Великобританія не залишиться осторонь у разі загострення геополітичної боротьби за Арктику та проблеми інтерналізації Північного морського Шляху, яка вигідніша Європі та Китаю, ніж Росії. Тому Кремль більше за інших усіляко чинитиме опір цьому міжнародному проекту. Великобританія залишається головним провайдером геополітичних інтересів Заходу на Великому Близькому Сході від Туреччини до Афганістану та Індії.

А коли прем'єр-міністр Великобританії Ліз Трасс обов'язково приїде до України, то президент України Зеленський зустрічатиме її в костюмі та з букетом квітів.
Нам дуже важливо зберегти високий рівень військово-політичного співробітництва та геополітичної єдності довгострокових інтересів Великобританії та України у справі перемоги над російським агресором, економічному відновленні України та здобутті нею нової європейської ролі.

Нет комментариев