Чому у путіна палає дупа і йому так не терпиться оголосити анексію окупованих територій?


Відповідь очевидна: росія збирається масово мобілізувати українських чоловіків на окупованих територіях вже 1 жовтня, щоб зробити їх “живим щитом” для уповільнення контрнаступу ЗСУ.
Якщо коротко — путін планує знищити максимум українських чоловіків з окупованих територій, кинувши їх на ЗСУ. Так він хоче відкупитись від російського суспільства, незадоволеного мобілізацією.
Провал масової мобілізації в Росії стає все більш очевидним з кожним днем. Тільки станом на вчора з РФ виїхало понад 250 тисяч чоловіків призовного віку – з них більша частина тих хто в першу чергу підлягає так званій частковій мобілізації. У містах та селах Кавказу спалахують протести, які переростають у заворушення, є прецеденти самоспалення на знак незгоди з мобілізацією та перший вбитий воєнком в Іркутській області.
Звісно, ці новини не можуть не тішити українців і весь цивілізований світ, але слід розуміти що державна система в ерефії у відповідь буде реагувати все жорсткіше.
Втім, як завжди, будуть діяти- як батогом так і пряником. З одного боку будуть намагатись жорстко давити протести, а з іншого – знижувати невдовольство всередині країни через зменшення плану мобілізації. Однак, послаблення мобілізаційного плану в РФ може відбутись лише завдяки перерозподіленню його на окуповані регіони.
Наразі ресурси призову в лднр практично вичерпані, в Криму намагаються масово відправляти на фронт кримських татар, які є традиційно ворожими до кремля. Є і безрезультатні спроби змусити воювати проти України навіть українських військовополонених. В цій ситуації не виникає сумнівів інформація щодо планів примусової мобілізації чоловіків на інших окупованих після 24 лютого територіях, зокрема в Херсонській та Запорізькій областях. За даними американського Інституту дослідження війни (ISW) розпочати масову мобілізацію там планують вже 1 жовтня, одразу після оголошення анексії.
Зрозуміло, що абсолютна більшість чоловіків які залишились на окупованих територіях воювати добровільно не збираються, але росіянам це і не потрібно. Мобілізовані чоловіки з окупованих українських територій для них будуть служити “живим щитом” для прикриття позицій. За ними вже будуть стояти загороджувальні загони з професійних російських військових та росгвардійців – практика “заградотрядів” вже неодноразово використовувалась росіянами під час цієї війни.
Все це потрібно щоб уповільнити контрнаступ ЗСУ. Очевидно, що через неспроможність досягти перемоги завдяки військовій майстерності, втративши багаторазову перевагу в авіації та артилерії, Росія тепер як справжній терорист збирається використати у своїх цілях заручників.

Нет комментариев