Війна як привід переносу столиці Росії
Кремль, для отримання стратегічної переваги у війні та придушення опору українців, активно промацує західні країни щодо свого використання ТЯО або брудної ядерної бомби. З одного боку, міністр оборони Росії Шойгу обдзвонює політиків та військових Заходу, щоб попередити про ризик їхньої військово-політичної допомоги Україні. А з іншого боку, вперто натякає Заходу, що Україна, яка зневірилася, сама може застосувати брудну ядерну зброю проти Росії. Але йому ніхто не вірить, бо лише Путін активно використовує ядерний шантаж у своїй агресивній політиці.

Але в цій історії з брудною ядерною зброєю виник один несподіваний внутрішньоросійський аспект. Справа в тому, що російсько-українська війна дуже змінила Росію. Після цієї страшної війни Росію важко буде впізнати. Там може радикально змінитись не тільки режим особистої влади Путіна, а й адміністративно-територіальний устрій і навіть столиця Росії. Вже сьогодні, реально Росія поділена на кілька частин за рівнем використання військового стану. Одні регіони Росії активно втягуються у війну, інші насолоджуються мирним життям. Але незабаром черга війни дійде і столиці Росії.

Так, наприклад, загроза Путіна використовувати брудну бомбу в боротьбі з Україною, замість нанесення тактичного ядерного удару, дуже небезпечна насамперед для самої Росії, бо найкращим місцем її застосування може бути лише «центр ухвалення рішень», гігантський мегаполіс, столиця країни – Москва. Жителі регіонів Росії можуть собі уявити, який хаос і паніка почнеться в столиці країни, в житті 12 мільйонного мегаполісу, коли радіація опанує Москву. Але «бункерного» Путіна важко дорікнути раціональності чи розсудливості, тим більше любові до Москви.

У свою чергу, після використання ядерного пристрою, позбавлення «зараженої» Москви статусу столиці відкриває перед наступниками Путіна великі перспективи як щодо справедливої ​​«конфедералізації» Росії, так і перенесення столиці в нове безпечніше місце, подалі від України, десь у центр країни, наприклад, у Нижній Новгород або Єкатеринбург. Або назад — до Санкт-Петербурга, що відриває історичну можливість виникнення «російської держави» на уламках путінської РФ.

Нет комментариев