"Смерть" Пригожина може бути імітацією російських спецслужб. Відбувається операція "прикриття".


Загибель ватажка ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина може бути інсценуванням. До авіакатастрофи і ймовірної загибелі важатка найманців дуже багато питань. І говорити про неї як про факт, поки вона не підтверджена ДНК-експертизою, не доводиться. Цілком можливо, що загибель була інсценована.

Стовідсоткових фактів, які би свідчили про смерть Пригожина, наразі немає. Є припущення, що він був на борту серед пасажирів.  

Однією з перших, хто повідомив про те, що, схоже, зазнав аварії борт із Пригожиним, була  «журналістка» Ксенія Собчак. А про те, що, схоже, загинув сам Пригожин, першим повідомив колаборант Володимир Рогов, т. зв. «глава» адміністрації Запорізької області. «Щойно спілкувався з видатними „музикантами“. Вони підтверджують факт загибелі Євгена Пригожина та Дмитра Уткіна. Царство Небесне новоприставленим рабам Божим Євгену та Дмитру», — написав Рогов.

Варто зауважити, що ці «джерела інформації» афільовані із російськими силовими структурами. Тому я не виключаю, що була дана команда могли на просунення відповідної інформації у вигідній російським спецслужбам інтерпретації.

Другий момент – у повітрі знаходилися два літаки, які належать Пригожину. Другий літак, що належить Пригожину, сів у Москві. За даними Flightradar, повітряне судно Embraer ERJ-135BJ Legacy 650 із номером RA-02748 приземлилося в Остаф'євому. Тому говорити зі стовідсотковою впевненістю, що на борту літака, що впав, був саме Пригожин, не варто. Пригожин міг зареєструватись на цей рейс, але не сісти на нього. 

Ще один досить цікавий момент. У російських ЗМІ були суперечливі дані про знайдені на місці катастрофи тіла. Спочатку називали, що знайшли фрагменти сіми тіл, а потім вісім. «Тіла вісьми загиблих виявлено на місці аварії літака Embraer у Тверській області», -повідомили «РИА Новости» з посиланням на екстренні служби. Згодом російські ЗМІ повідомляють про  десять тіл. Утім  одне зі знайдених тіл виявилося без голови, а у іншого тіла – понівечене обличчя. 
Зауважу, є фрагменти тіл, а не тіла; візуальне впізнання та огляд місця катастрофи не дав стовідсоткової гарантії, що ці тіла належать Уткіну та Пригожину. На мою думку, відбувається операція «прикриття». Тобто Пригожина, Уткіна і третю особу, яка відповідала за службу безпеки ПВК Вагнер, вивели в тінь.

Дуже багато питань і щодо причин катастрофи. Одна з них – комплекс С-300, друга – вибуховий пристрій в самому літаку. До всіх цих версій багато питань. 

Російська сторона запевняє, що  у шасі літака був закладений вибуховий пристрій, який детонував у потрібний момент, відірвавши крило і стабілізатор. За цією версією, внаслідок вибуху відірвало крило, а від вибухової розгерметизації всі люди на борту одразу знепритомніли. Утім ця версія виглядає не надто переконливо. Так, дійсно, літак певний час знаходився у Москві, але на момент вильоту його повністю перевірили. Тому заздалегідь занесеної вибухівки не могло бути. Служба безпеки Пригожина досить ефективно працює.

Розуміючи, що ця версія не витримує критики, вкидається інший варіант, а саме: із проносом вибухівки на борт у скриньці з дорогим вином. Начебто, вона була занесена  до салону перед самим вильотом. Пригожин досить обережна людина.  Він не ризикнув би приймати небезпечні подарунки, а тим більше заносити їх у літак. Таким чином намагалися просунути версію аналогічну із  версією ліквідації «воєнкора» Татарського. До речі, підірваного, на мою думку, службою безпеки самого Пригожина.

Стосовно версії, що причиною аварії  літака могла бути робота російської протиповітряної оборони.  Російські ЗМІ пишуть про це з посиланням на очевидців, які чули два сильних хлопки перед падінням повітряного судна. «Перед катастрофою літака очевидці чули два сильних хлопки. Після від судна відвалилися крило і стабілізатор, які впали неподалік занедбаної ферми в селі Куженкіне», — йшлося у повідомленні.

Крім того, повідомлялося, що літак Пригожина був знищений двома пострілами С-300. Комплекс С-300 прикриває військову частину, над якою був збитий літак. Поруч із місцем падіння літака  розташований склад зберігання ракетного та артилерійського озброєння в\ч 55443.  Але, на мою думку, ця версія є малоймовірною, оскільки літак був не військовий. Тому така ліквідація виглядала б явною помстою Путіна чи Шойгу.

Якби Пригожину хотіли помститися, то зробили би це значно раніше. 

Якщо хочуть ліквідувати людину, то напередодні загибелі не дають його фірмам приймати участь у державних тендерах і вигравати їх. А фірми Пригожина виграли один з таких тендерів вже після так званого червневого «заколоту» ПВК Вагнер.  Мовиться про тендери на постачання продуктів харчування дошкільним та шкільним навчальним закладам Московської області.

Вражають суми виграних тендерів – це мільярди рублів. Фактично російська держава продовжувала фінансувати структури Пригожина за рахунок бюджетних коштів. Не варто забувати і про те, що з Пригожиним була пов«язана й ПВК „Конвой“, яку лише номінально контролює „гауляйтер“ Криму Аксьонов. Реально ж там усім керує людина, наближена до Пригожина. Примітно, що на фінансування „Конвою“ гроші виділяв Ротенберг – олігарх, наближений до Путіна. 

Виникають логічні запитання— якщо Пригожин в опалі, як нас намагалися переконати про це з посиланням на західні джерела, то навіщо державі вливати гроші у підконтрольні йому ПВК? Тому жодних проблем у його ПВК з фінансуванням не було.

Варто зауважити, що і сам Пригожин є продуктом російських спецслужб. Він ніколи не був самостійним гравцем. 

Він людина, яка є частиною найближчого оточення Путіна. За ним стоять Кірієнко та інші посадові особи. Тому говорити про якусь самостійність Пригожина не доводилось й не доводиться.

Пригожин виконував кілька місій, покладених на нього. Найголовніше, він фактично перевів ПВК „Вагнер“ під повний контроль російського Міноборони. Тобто „Вагнер“ втратив самостійність у прийнятті рішень в моменті планування операцій.

Всі ці питання викликають думки про можливу імітацію смерті Пригожина.

Нагадаю, 23 серпня у Тверській області РФ розбився бізнес-джет Embraer, що належав Євгену Пригожину, відомо про 10 загиблих. 

У Франції заявили про наявність „обґрунтованих сумнівів“ щодо причин авіакатастрофи, в якій вважається загиблим засновник ПВК.

Своєю чергою Володимир Зеленський наголосив, що Україна не причетна до падіння літака Пригожина та пожартував, що це „не та допомога з літаками, яку просила Україна“.
  • 0

Нет комментариев