Польща стає головною ціллю Росії у рамах інформаційної війни проти Україні.


У Польщі знижується рейтинг ультраправих, які виступають  проти  надання військово-економічної допомоги Україні.

За інформацією польських ЗМІ, останне опитування продемонструвало зниження рейтингу підтримки  польської ультраправої партії «Конфедерація».
 

«Конфедерація свободи і незалежності» («Konfederacja Wolność i Niepodległość»), представляє собою коаліцію трьох партій – «Нової надії», «Національного руху» та «Конфедерації польської корони». У 2018 році лідери цих партій підписали декларацію про вірність католицькій церкві та «Христу, королю Польщі». Лідер «Нової надії» Ментцен підтримує посилення законів про аборти, спрощення володіння зброєю та повторне запровадження смертної кари.  

Партія відома в Польщі своїми відверто антиукраїнськими та антимігрантськими поглядами. Так, наприклад, її лідер Гжегож Браун закликав «зупинити бандеризацію Польщі», а також заявив, що «нас не будуть вчити історії німці та євреї». Більше того, він виявився єдиним депутатом, який не проголосував у Сеймі за резолюцію зі зверненням до ЄС і НАТО допомогти Україні у війні з Росією. 

У 2022 році розпочався так званий антиукраїнський рух «українізація Польщі», який активно просуває саме ця партія. В 2022 році «Конфедерація» представила брошуру «Зупинити українізацію Польщі». А вже 20 липня того ж року відбулася молодіжна конференція партії, під час якої її представники протестували проти розміщення українських прапорів на автобусах і трамваях у Вроцлаві.

Примітно, що ексміністр внутрішніх справ Польщі Бартоломей Сенкевич заявив, що партія «Конфедерація» на чолі з Брауном є «партією росії» в польському парламенті і виконує роль російської п’ятої колони.

Своєю чергою віцеспікерка Сейму Польщі Малгожата Госевська під час виступу назвала Брауна «російським онучам» і запитала у нього, чи він ще молиться польською, чи вже російською.

На жаль, партія «Конфедерація» не єдина політична організація Польщі, яка виступає з антиукраїнськими гаслами.

Свого часу  співробітники спеціальних служб Польщі провели обшуки у активістів ще однієї  проросійської партії «Зміна» Славоміра Марчевського і Марка Марецького. Ця партія була заснована у лютому 2015 року. Лідер партії Матеуш Піскорський — колишній член «Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej». 

За оцінками місцевих спецслужб, партія «Зміна» тісно пов'язана з діючим з 2007 року Європейським центром геополітичного аналізу, який серед рекомендованої літератури пропонує, зокрема, видані польською мовою «Вибрані виступи та інтерв'ю міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова».

Примітно, що у 2014 році Піскорський, як спостерігач, був присутній на так званому «референдумі» у Криму і на «виборах» у так званих «республіках» Донбасу. Тоді він заявив про політичну підтримку урядам самопроголошених «ЛНР» та «ДНР». У тимчасово окупованому Донецьку лідер «Зміни» зустрічався Олександром Захарченко.

Згідно з інформацією Агентства внутрішньої безпеки, з 2013 до 2016 року Матеуш Піскорський брав участь в діях російської розвідки, спрямованих проти Польщі, проводячи зустрічі з особами, контактуючими з російською розвідкою, виконуючи завдання, пов'язані з пропагандою інтересів Росії і маніпулюючи польською громадською думкою, отримуючи за цю діяльність фінансову винагороду.

Співробітники спецслужб Польщі вважають, що в рамках цієї співпраці Піскорський створив політичну партію і організації, що фінансуються Росією. Ці організації служили «створенню антиукраїнських настроїв в Польщі і антагонізаціі польсько-українських відносин».

18 травня 2016 року співробітники польських спецслужб увійшли до офісу партії «Зміна» та до помешкань деяких її діячів, вимагаючи, як повідомляють представники партії, «надання твердих дисків, носіїв інформації та документів».
Тоді прокуратура Польщі виступила з ініціативою про тимчасовий арешт лідера проросійської партії «Зміна» Матеуша Піскорського. 20 травня за рішенням суду Піскорський був заарештований на 3 місяці.

У квітні 2015 року аналітичний відділ ГІ «Права Справа» інформував про участь у бойових діях на Сході України на боці бойовиків громадян Польщі. Повідомлялося проучасть у бойових діях на Сході України активістів націоналістичних організацій Oboz Wielkiej Polski (OWP), «Задруга», членів польської націоналістичної організації Falanga та антиукраїнську діяльність лідера партії «Зміна» М.Піскорського.

У жовтні 2014р. на польсько-українському кордоні співробітниками прикордонної служби України було затримано громадян Польщі, які їхали воювати на Схід України. Затриманими виявилися члени польської націоналістичної організації Falanga. Лідер організації Falanga Бартош Бекер підтвердив факт затримання. За його словами, затриманим полякам заборонили протягом трьох років в'їжджати на територію України. Раніше активісти і лідер цієї організації вже приїжджали в Донецьк і брали участь в бойових діях на боці бойовиків.

У складі ДРГ «Русич» (командир -громадянин РФ О.Мільчаков), яка входила в батальйон «Бетмен» О. Бєднова, воювали представники польського скінхед-руху «Закон Задруги — Північний Вовк». Членство руху приймало участь у з'їзді скінхедів і язичників в Москві.

Нагадаю, уповноважений уряду Польщі до справ безпеки інформаційного простору Станіслав Жарин заявив, що Польща стає однією з головних цілей росіян у рамах інформаційної війни проти Україні.

Спеціально для Центру громадської аналітики «Вежа».
  • 0

Нет комментариев