Палата представників США обрала нового спікера: приємного мало, звісно, але і трагедії не передбачається
Спікером Палати представників сьогодні було обрано Майка Джонсона,51-річного республіканця з Луїзіани, трампіста (вимагав в Трампа не визнавати перемоги Байдена), прибічника максимальної допомоги Ізраїлю і супротивника збільшення допомоги Україні.
Приємного мало, звісно, але і трагедії не передбачається. Скасувати чи зменшити військову і технічну допомогу Україні в Джонсона не вийде. А от з фінансовою допомогою дійсно можуть перекрити джерела — повністю, частково, остаточно чи тимчасово, сказати складно.
Що це означає для нас? Точно буде більше ревізій, більш жорстких і прискіпливих ревізій, аудитів, перевірок, прямих втручань і зовнішнього контролю. Зважаючи на щоденні повідомлення про більш чи менш крупну корупцію на всіх рівнях (від військкомів до масштабних державних проєктів), це швидше варто оцінювати позитивно, ніж негативно. Америка схоче знати максимум достовірної інформації, як використовується вся її допомога.
Тягар фінансової допомоги, ймовірно, дійсно переміститься на ЄС.
Але щодо Америки і консервативного спікера Палати представників не варто відкидати ще один момент: консервативні республіканці завжди були за підтримку вітчизняного військово-промислового комплексу. Це сила, це геополітичний диктат, це робочі місця для електорату республіканців. Тобто, допомога Україні в плані зброї і техніки може навіть збільшитись: бо це спустошує склади США і стимулює заповнювати їх новітнім озброєнням замість застарілого, виробленого в 1980-90-х, а іноді й раніше (їхні фахівці часто шоковані успішним застосуванням старої зброї — «ти диви, воно ще успішно долітає і результативно вибухає, не розвалилось і не згнило за пів століття!»).

Нет комментариев