Путін один, а черга з миротворців достатньо довга, тому поспішатиме кожен. Точніше, поспішав кожен...


Шольц зізнався, що подзвонив Путіну тепер, бо хотів випередити Трампа: «На мою думку, не було б гарною ідеєю, якби найближчим часом відбулися переговори між американським президентом і російським президентом, а глава уряду важливої європейської країни сам не став би також проводити переговори».

Те, що я писав кілька днів тому: переговори з Путіним і Трамп, і Шольц спробують найближчими днями використати для власних політичних цілей. Трамп — щоб стати, якщо вдасться хоч щось, миротворцем: «я обіцяв за день розв'язати проблему — я це зробив». Шольц — щоб відібрати мирний порядок денний в інших партій, передусім у Ваґенкнехт, напередодні лютневих виборів до Бундестагу і підтягнути рейтинг своєї партії на «зусиллях до припинення війни».

Плюс ініціативи з формування власної системи оборони Європи, вже без участі США. І підхоплення Європою ситуації з Україною після очікуваної відмови Трампа продовжувати допомогу (чи серйозного скорочення цієї допомоги). Хтось має стати лідером цього процесу і на цьому зміцнити свій політичний капітал на наступне десятиліття.

Але Путін один, а черга з миротворців достатньо довга, тому поспішатиме кожен. Точніше, поспішав кожен. Бо  обстріл із застосуванням навіть гіперзвукової ракети одразу після нібито «нормальної розмови Шольца з Путіним про необхідність миру» негайно девальвував цінність таких ініціатив через їхню контрпродуктивність. В сенсі, в результаті розмов не тільки не стане краще, а удари стануть сильнішими.

Хоча Трамп може і ризикнути. Адже це додатковий виклик: Шольц поспішив, щоб його випередити, і провалився. А Трамп почекав — і оп! Отримав успіх (хоч якийсь). Хоча той успіх, очевидно, протримається хіба до наступного масованого обстрілу України. Який настане швидко, бо якраз на зиму Росія накопичувала боєзапас для руйнування нашої інфраструктури.

Нет комментариев