Трамп&Маск - це Маркс&Енгельс: "Привид бродить Європою, привид анти-американізму"
Як повідомляє Reuters: "Трамп запровадив мита від 10% до 34% на імпорт до США практично з усіх країн світу".
Оголошене президентом США Дональдом Трампом у середу ввечері в Рожевому саду Білого дому рішення запровадити 10-відсоткові тарифи на більшість товарів, що імпортуються до США, а також набагато вищі мита ще проти безлічі країн посилило глобальну торговельну війну, яка може розігріти інфляцію і загальмувати економічне зростання.
На експорт із Китаю, другої економіки у світі, Трамп запровадив додаткові підвищені мита розміром 34% на додачу до раніше запроваджених 20%.
Пекін пообіцяв вжити заходів у відповідь, незважаючи на попередження міністра фінансів США Скотта Бессента про те, що такі дії призведуть до ескалації.
Нові мита для найближчих союзників Сполучених Штатів — Японії та Європейського Союзу — становили 24% і 20% відповідно.
ЄС планує власні контрзаходи, повідомила напередодні голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Трамп підняв тарифи з усіма країнами світу, незалежно від політичних стосунків, крім Канади, Мексики та Росії.
Канаді та Мексиці він не підняв зараз, тому що підняв раніше, а Росії не підняв зовсім. Росія, як сказала його прес-секретарка, вже й так сильно страждає від санкцій США.
Прес-секретар Білого дому Керолайн Левітт, відповідаючи на запитання журналістів, заявила, що наявні санкції США вже "унеможливлюють скільки-небудь значущу торгівлю" з Росією.
Це не так. Зовсім не так. Минулого року Росія поставила в США товарів більш ніж на $3 млрд.
Зокрема:
— збагачений уран для атомних електростанцій на суму $623,7 млн;
— мінеральні добрива на $1,07 млрд;
— необроблений паладій на $878 млн.
Цікаво вийшло з Ізраїлем. Це, звичайно, цирк із кіньми. Ізраїль, наприклад, отримав 27%, незважаючи на те, що в нього була нульова ставка на імпорт 98% товарів зі США, а з 1 квітня Нетаньягу оголосив нуль на все, вільну торгівлю зі США.
Не допомогло.
Список країн із розрахованими для кожної тарифами Трамп представив особисто. Росії в ньому не виявилося чомусь, хоча Росія 2024 року продала в США товарів більш ніж на $3 млрд.
Зате в списку країн значаться острів Херд і острови Макдональд.
Вони повинні будуть платити базову ставку в 10%, однак ці острови безлюдні і не є державами: вони належать Австралії і "є одними з найвіддаленіших ділянок суші на Землі, населених пінгвінами".
Базові 10-відсоткові торговельні тарифи набувають чинності 5 квітня, а вищі каральні мита — 9 квітня.
Мита, які Трамп уже ввів і ще введе, не є великою проблемою для зовнішнього світу.
У 2024 році торгівля США з рештою світу оцінювалася в $7,3 трлн, тоді як експорт та імпорт з усіх країн перевищив $65,4 трлн. Частка США у світовій торгівлі 11%.
Товарообіг США з ЄС становив $976 млрд, із Китаєм — $582 млрд (із 2022 до 2024 року він знизився майже на чверть), тож навіть 34-відсоткові мита і скорочення товарообігу в цих напрямках ще на 20-25% не стануть катастрофою для жодної з двох найбільших економік світу.
Китай і ЄС за відношенням їхнього експорту до США до ВВП, цифри становитимуть лише 2,33% і 2,98%, і, з урахуванням розгалуженої мережі партнерів Китаю та Європи, скорочення їхнього експорту до Америки може бути доволі легко компенсовано зростанням на інших напрямках.
Трамп, вводячи 200% тарифи, практично позбавив співвітчизників можливості пити французькі вина.
У Європі вип'ємо. До речі, в Києві в супермаркетах нещодавно з'явилося пристойне французьке вино за цілком доступними цінами.
Водночас конфронтаційна економічна політика Трампа може спричинити серйозний економічний спад у Канаді (її експорт до США дорівнює 19% ВВП країни) і справжній апокаліпсис у Мексиці (де цей показник сягає 36%). Інакше кажучи, торгові війни Трампа матимуть серйозний вплив на самі Сполучені Штати і на північноамериканський континент, а не на решту світу.
Судячи з анонсованих Білим домом заходів, США за часів Трампа хочуть бути більш незалежними від світу в торговельному відношенні — і цього можна досягти без катастрофічних наслідків для глобалізації, оскільки у сфері міжнародної торгівлі Сполучені Штати вже давно не є гегемоном.
Сполучені Штати цілком можуть стати найближчими роками «слабкою ланкою» у світовій економіці, якою вони ніколи не були. Якщо Трамп досягне успіху в спробі збільшити ступінь економічної автаркії, то це завдасть більшої шкоди США, ніж решті світу.
Як заробити пару доларів на безбідну старість, якщо ти важливий пурець?
1. Видаєш мудацький указ, який обвалює цілу галузь економіки.
2. Акції компаній галузі падають, доручаєш своїм агентам на мінімумі їх скуповувати.
3. Указ скасовуєш і/або відкладаєш строки набуття чинності, ціна акцій +- відновлюється, даєш команду агентам їх продавати.
Ось на ці 2-3 відсотки і живеш скромненько.
Нафта падає — ринки чекають зниження попиту через нові агресивні мита Трампа.
Ціни на нафту опускаються більш ніж на 2% у четвер, після оголошення президентом США Дональдом Трампом про нові масштабні мита, які, як побоюються інвестори, викличуть глобальну торговельну війну, здатну призвести до скорочення економічного зростання і обмеження попиту на паливо.
"Оголошення США про введення тарифів явно застало ринки зненацька. До оголошення передбачалося, що тарифи становитимуть 15%-20% для всіх, але остаточне рішення виявилося більш яструбиним. Що стосується цін на нафту, увага тепер переключається на прогноз глобального зростання, який, імовірно, буде переглянутий у бік зниження", — сказав Йеап Джун Ронг з IG.
Трейдери та аналітики тепер чекають більшої волатильності цін у найближчій перспективі, оскільки тарифи можуть змінитися в міру того, як торговельні партнери США намагатимуться домовитися про їхнє зниження та/або введуть відповідні мита.
Запаси нафти в США несподівано зросли за тиждень, що завершився 28 березня, на 6,17 мільйона барелів до 439,79 мільйона барелів, повідомило Управління енергетичної інформації (EIA), що посилило ведмежі настрої на ринку.
Аналітики UBS у середу знизили прогноз цін на нафту на 2025-2026 роки на $3 до $72 за барель, посилаючись на ослаблення фундаментальних факторів, хоча імпорт до США нафти, газу і продуктів нафтопереробки звільнено від нових мит, як повідомив Білий дім у середу.
Це означає, що Індія може й надалі купувати російську нафту, переробляти її та спокійно продавати нафтопродукти до США, як, власне, і робила до нових тарифів Трампа.
CNBC: "Политика Трампа згуртовує колишніх ворогів.
У відповідь на погрозу широкомасштабного введення мит, яке відбулося у середу, країни ЄС, Великобританія, Канада, Китай та Японія розпочинають перемовини про створення трансконтинентального торговельного союзу".
КНР, Японія і Південна Корея вже досягли угоди про колективну відповідь на тарифи Трампа.
Несподіване зближення трьох східно-азійських країн, які історично мають складні стосунки через територіальні суперечки та події Другої світової війни, наприклад, окупацію Кореї Японією та конфлікти між Китаєм і Японією.
Усе це відступило вбік перед погрозами з боку США.
Зустріч міністрів торгівлі Китаю, Японії та Південної Кореї 30 березня 2025 року в Сеулі — перша за п'ять років, що підкреслює серйозність ситуації, викликаної новими тарифами Трампа.
Трамп творить дива! Великий «геній» зміг об'єднати Японію, Південну Корею і Китай.
Міністр торгівлі Японії Едзі Муто, його південнокорейський колега Ан Дук-гин і міністр комерції Китаю Ван Веньтао зустрілися в Сеулі на першій за більш ніж п'ять років тристоронній зустрічі міністрів торгівлі цих країн:
"Японія, Південна Корея і Китай домовилися продовжити тристороннє економічне і торговельне співробітництво для вирішення «нових викликів» — партнерство, що стало важливішим ніж будь-коли на тлі торговельної війни США".
Міністри домовилися прискорити переговори про укладення угоди про вільну торгівлю (УВТ) між трьома країнами, які не принесли відчутних результатів від моменту їх початку у 2012 році.
Історично Японія і Південна Корея були союзниками США, розміщуючи американські війська, але тарифи Трампа, включно з 25% мита на автомобілі та автозапчастини, загрожують їхнім економікам, особливо з огляду на те, що Південна Корея і Японія — найбільші експортери автомобілів у США після Мексики.
Зближення з Китаєм може бути стратегічним кроком для зміцнення регіонального торгового блоку, такого як RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership), що охоплює 10 держав-членів Південно-Східної Азії (АСЕАН) (Бруней, В'єтнам, Індонезія, Камбоджа, Лаос, Малайзія, М'янма, Сінгапур, Таїланд, Філіппіни) та 6 держав, з якими в АСЕАН уже підписано угоди про вільну торгівлю (Австралія, Індія, КНР, Нова Зеландія, Республіка Корея, Японія), і просування переговорів про вільну торгівлю між трьома країнами, які застопорилися з 2012 року.
Реакція на тарифи Трампа може включати посилення співпраці в ланцюжках поставок, наприклад, імпорт Китаєм напівпровідників з Японії та Південної Кореї, що знижує залежність від США.
Тим часом російські акції пережили найтриваліше падіння з дефолту 1998 року: «Ринок накрили розпродажі».
Російський ринок акцій, що злетів після початку переговорів зі США щодо України, продовжує стрімке падіння.
На торгах у вівторок індекс Мосбіржі пішов у мінус 11-й торговий день поспіль і опустився до найнижчого значення майже за два місяці — 2926,6 пункту. За день індекс втратив 1,3%, а за останні два тижні 10%, або майже 500 млрд рублів у перерахунку на капіталізацію.
"Поточне падіння індексу Мосбіржі стало найтривалішим з 1998 року, коли в Росії відбувся дефолт", — зазначає аналітик Freedom Finance Global Володимир Чернов.
Інвестори розраховували на деескалацію та пом'якшення санкцій, але ці очікування виявилися завищеними, зазначає експерт: "Поки що все обернулося лише погрозами Дональда Трампа запровадити мита в розмірі 25% на всю російську нафту та тарифи 500% на імпорт для країн, які її купують, якщо він вважатиме, що переговорний процес зривається з вини Москви".
"Ринок накрили розпродажі", — констатує Олексій Антонов, аналітик «Алор Брокер».
За останні два тижні акції:
Ощаду подешевшали на 7%,
ВТБ — на 16%,
«Роснефти» — на 13%,
«Норнікеля» — на 12%,
«Новатека» — на 9%,
«Аерофлоту» — на 14%.
Анти-лідером серед «блакитних фішок» став «Газпром», папери якого обвалилися на 20%, що відрізало від капіталізації компанії майже 800 млрд рублів.
"Є ризики посилення санкційного тиску на Росію", — вказує Антонов. За даними Fox News, адміністрація Трампа розглядає можливість «агресивних» заходів проти російського тіньового флоту, щоб схилити Путіна до поступок щодо України. У Кремлі ж, як і раніше, висувають максималістські вимоги, вважаючи, що Київ повинен здати всю територію чотирьох окупованих областей в адміністративних кордонах.
Якщо США реалізують загрозу санкцій на російську нафту, це опустить індекс Мосбіржі ще приблизно на 10%, прогнозує Антонов.
Чернов з Freedom Finance зазначає, що динаміка ринку залежатиме від нового раунду переговорів. Якщо ж переговори закінчаться безуспішно, а Білий дім продовжить погрожувати посиленням санкцій, індекс Мосбіржі може опуститися до 2600 пунктів, зазначає експерт.
Сенат США представив новий пакет санкцій проти Росії. Документ анонсували республіканець Ліндсі Грем і демократ Річард Блюменталь. Він передбачає введення нових первинних санкцій проти Москви, а також мит у розмірі 500% на імпорт для країн, які закуповують російську нафту, газ, уран та інші продукти. Співавтори ініціативи — 50 зі 100 сенаторів США: 25 республіканців, 24 демократи і один незалежний.
"Ці санкції будуть введені, якщо Росія відмовиться вести сумлінні переговори про міцний мир з Україною або зробить інші дії, включно з військовим вторгненням, які підірвуть суверенітет України після укладення миру", — коментують законопроєкт автори.
Сенатори зазначили, що "поділяють розчарування президента Трампа щодо Росії в питанні припинення вогню".
Раніше Грем і Блюменталь уже висували спільні законопроєкти щодо Росії. У вересні 2022 і червні 2024 року вони пропонували визнати РФ державою-спонсором тероризму. У березні 2025 року вони закликали конфіскувати понад 300 млрд доларів заморожених активів РФ і передати їх Україні.
Усі ці ініціативи не мали продовження.
Ось така трампня&путня, малята, гарненькі хлопчики та прекрасні дівчатка.

Оголошене президентом США Дональдом Трампом у середу ввечері в Рожевому саду Білого дому рішення запровадити 10-відсоткові тарифи на більшість товарів, що імпортуються до США, а також набагато вищі мита ще проти безлічі країн посилило глобальну торговельну війну, яка може розігріти інфляцію і загальмувати економічне зростання.
На експорт із Китаю, другої економіки у світі, Трамп запровадив додаткові підвищені мита розміром 34% на додачу до раніше запроваджених 20%.
Пекін пообіцяв вжити заходів у відповідь, незважаючи на попередження міністра фінансів США Скотта Бессента про те, що такі дії призведуть до ескалації.
Нові мита для найближчих союзників Сполучених Штатів — Японії та Європейського Союзу — становили 24% і 20% відповідно.
ЄС планує власні контрзаходи, повідомила напередодні голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Трамп підняв тарифи з усіма країнами світу, незалежно від політичних стосунків, крім Канади, Мексики та Росії.
Канаді та Мексиці він не підняв зараз, тому що підняв раніше, а Росії не підняв зовсім. Росія, як сказала його прес-секретарка, вже й так сильно страждає від санкцій США.
Прес-секретар Білого дому Керолайн Левітт, відповідаючи на запитання журналістів, заявила, що наявні санкції США вже "унеможливлюють скільки-небудь значущу торгівлю" з Росією.
Це не так. Зовсім не так. Минулого року Росія поставила в США товарів більш ніж на $3 млрд.
Зокрема:
— збагачений уран для атомних електростанцій на суму $623,7 млн;
— мінеральні добрива на $1,07 млрд;
— необроблений паладій на $878 млн.
Цікаво вийшло з Ізраїлем. Це, звичайно, цирк із кіньми. Ізраїль, наприклад, отримав 27%, незважаючи на те, що в нього була нульова ставка на імпорт 98% товарів зі США, а з 1 квітня Нетаньягу оголосив нуль на все, вільну торгівлю зі США.
Не допомогло.
Список країн із розрахованими для кожної тарифами Трамп представив особисто. Росії в ньому не виявилося чомусь, хоча Росія 2024 року продала в США товарів більш ніж на $3 млрд.
Зате в списку країн значаться острів Херд і острови Макдональд.
Вони повинні будуть платити базову ставку в 10%, однак ці острови безлюдні і не є державами: вони належать Австралії і "є одними з найвіддаленіших ділянок суші на Землі, населених пінгвінами".
Базові 10-відсоткові торговельні тарифи набувають чинності 5 квітня, а вищі каральні мита — 9 квітня.
Мита, які Трамп уже ввів і ще введе, не є великою проблемою для зовнішнього світу.
У 2024 році торгівля США з рештою світу оцінювалася в $7,3 трлн, тоді як експорт та імпорт з усіх країн перевищив $65,4 трлн. Частка США у світовій торгівлі 11%.
Товарообіг США з ЄС становив $976 млрд, із Китаєм — $582 млрд (із 2022 до 2024 року він знизився майже на чверть), тож навіть 34-відсоткові мита і скорочення товарообігу в цих напрямках ще на 20-25% не стануть катастрофою для жодної з двох найбільших економік світу.
Китай і ЄС за відношенням їхнього експорту до США до ВВП, цифри становитимуть лише 2,33% і 2,98%, і, з урахуванням розгалуженої мережі партнерів Китаю та Європи, скорочення їхнього експорту до Америки може бути доволі легко компенсовано зростанням на інших напрямках.
Трамп, вводячи 200% тарифи, практично позбавив співвітчизників можливості пити французькі вина.
У Європі вип'ємо. До речі, в Києві в супермаркетах нещодавно з'явилося пристойне французьке вино за цілком доступними цінами.
Водночас конфронтаційна економічна політика Трампа може спричинити серйозний економічний спад у Канаді (її експорт до США дорівнює 19% ВВП країни) і справжній апокаліпсис у Мексиці (де цей показник сягає 36%). Інакше кажучи, торгові війни Трампа матимуть серйозний вплив на самі Сполучені Штати і на північноамериканський континент, а не на решту світу.
Судячи з анонсованих Білим домом заходів, США за часів Трампа хочуть бути більш незалежними від світу в торговельному відношенні — і цього можна досягти без катастрофічних наслідків для глобалізації, оскільки у сфері міжнародної торгівлі Сполучені Штати вже давно не є гегемоном.
Сполучені Штати цілком можуть стати найближчими роками «слабкою ланкою» у світовій економіці, якою вони ніколи не були. Якщо Трамп досягне успіху в спробі збільшити ступінь економічної автаркії, то це завдасть більшої шкоди США, ніж решті світу.
Як заробити пару доларів на безбідну старість, якщо ти важливий пурець?
1. Видаєш мудацький указ, який обвалює цілу галузь економіки.
2. Акції компаній галузі падають, доручаєш своїм агентам на мінімумі їх скуповувати.
3. Указ скасовуєш і/або відкладаєш строки набуття чинності, ціна акцій +- відновлюється, даєш команду агентам їх продавати.
Ось на ці 2-3 відсотки і живеш скромненько.
Нафта падає — ринки чекають зниження попиту через нові агресивні мита Трампа.
Ціни на нафту опускаються більш ніж на 2% у четвер, після оголошення президентом США Дональдом Трампом про нові масштабні мита, які, як побоюються інвестори, викличуть глобальну торговельну війну, здатну призвести до скорочення економічного зростання і обмеження попиту на паливо.
"Оголошення США про введення тарифів явно застало ринки зненацька. До оголошення передбачалося, що тарифи становитимуть 15%-20% для всіх, але остаточне рішення виявилося більш яструбиним. Що стосується цін на нафту, увага тепер переключається на прогноз глобального зростання, який, імовірно, буде переглянутий у бік зниження", — сказав Йеап Джун Ронг з IG.
Трейдери та аналітики тепер чекають більшої волатильності цін у найближчій перспективі, оскільки тарифи можуть змінитися в міру того, як торговельні партнери США намагатимуться домовитися про їхнє зниження та/або введуть відповідні мита.
Запаси нафти в США несподівано зросли за тиждень, що завершився 28 березня, на 6,17 мільйона барелів до 439,79 мільйона барелів, повідомило Управління енергетичної інформації (EIA), що посилило ведмежі настрої на ринку.
Аналітики UBS у середу знизили прогноз цін на нафту на 2025-2026 роки на $3 до $72 за барель, посилаючись на ослаблення фундаментальних факторів, хоча імпорт до США нафти, газу і продуктів нафтопереробки звільнено від нових мит, як повідомив Білий дім у середу.
Це означає, що Індія може й надалі купувати російську нафту, переробляти її та спокійно продавати нафтопродукти до США, як, власне, і робила до нових тарифів Трампа.
CNBC: "Политика Трампа згуртовує колишніх ворогів.
У відповідь на погрозу широкомасштабного введення мит, яке відбулося у середу, країни ЄС, Великобританія, Канада, Китай та Японія розпочинають перемовини про створення трансконтинентального торговельного союзу".
КНР, Японія і Південна Корея вже досягли угоди про колективну відповідь на тарифи Трампа.
Несподіване зближення трьох східно-азійських країн, які історично мають складні стосунки через територіальні суперечки та події Другої світової війни, наприклад, окупацію Кореї Японією та конфлікти між Китаєм і Японією.
Усе це відступило вбік перед погрозами з боку США.
Зустріч міністрів торгівлі Китаю, Японії та Південної Кореї 30 березня 2025 року в Сеулі — перша за п'ять років, що підкреслює серйозність ситуації, викликаної новими тарифами Трампа.
Трамп творить дива! Великий «геній» зміг об'єднати Японію, Південну Корею і Китай.
Міністр торгівлі Японії Едзі Муто, його південнокорейський колега Ан Дук-гин і міністр комерції Китаю Ван Веньтао зустрілися в Сеулі на першій за більш ніж п'ять років тристоронній зустрічі міністрів торгівлі цих країн:
"Японія, Південна Корея і Китай домовилися продовжити тристороннє економічне і торговельне співробітництво для вирішення «нових викликів» — партнерство, що стало важливішим ніж будь-коли на тлі торговельної війни США".
Міністри домовилися прискорити переговори про укладення угоди про вільну торгівлю (УВТ) між трьома країнами, які не принесли відчутних результатів від моменту їх початку у 2012 році.
Історично Японія і Південна Корея були союзниками США, розміщуючи американські війська, але тарифи Трампа, включно з 25% мита на автомобілі та автозапчастини, загрожують їхнім економікам, особливо з огляду на те, що Південна Корея і Японія — найбільші експортери автомобілів у США після Мексики.
Зближення з Китаєм може бути стратегічним кроком для зміцнення регіонального торгового блоку, такого як RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership), що охоплює 10 держав-членів Південно-Східної Азії (АСЕАН) (Бруней, В'єтнам, Індонезія, Камбоджа, Лаос, Малайзія, М'янма, Сінгапур, Таїланд, Філіппіни) та 6 держав, з якими в АСЕАН уже підписано угоди про вільну торгівлю (Австралія, Індія, КНР, Нова Зеландія, Республіка Корея, Японія), і просування переговорів про вільну торгівлю між трьома країнами, які застопорилися з 2012 року.
Реакція на тарифи Трампа може включати посилення співпраці в ланцюжках поставок, наприклад, імпорт Китаєм напівпровідників з Японії та Південної Кореї, що знижує залежність від США.
Тим часом російські акції пережили найтриваліше падіння з дефолту 1998 року: «Ринок накрили розпродажі».
Російський ринок акцій, що злетів після початку переговорів зі США щодо України, продовжує стрімке падіння.
На торгах у вівторок індекс Мосбіржі пішов у мінус 11-й торговий день поспіль і опустився до найнижчого значення майже за два місяці — 2926,6 пункту. За день індекс втратив 1,3%, а за останні два тижні 10%, або майже 500 млрд рублів у перерахунку на капіталізацію.
"Поточне падіння індексу Мосбіржі стало найтривалішим з 1998 року, коли в Росії відбувся дефолт", — зазначає аналітик Freedom Finance Global Володимир Чернов.
Інвестори розраховували на деескалацію та пом'якшення санкцій, але ці очікування виявилися завищеними, зазначає експерт: "Поки що все обернулося лише погрозами Дональда Трампа запровадити мита в розмірі 25% на всю російську нафту та тарифи 500% на імпорт для країн, які її купують, якщо він вважатиме, що переговорний процес зривається з вини Москви".
"Ринок накрили розпродажі", — констатує Олексій Антонов, аналітик «Алор Брокер».
За останні два тижні акції:
Ощаду подешевшали на 7%,
ВТБ — на 16%,
«Роснефти» — на 13%,
«Норнікеля» — на 12%,
«Новатека» — на 9%,
«Аерофлоту» — на 14%.
Анти-лідером серед «блакитних фішок» став «Газпром», папери якого обвалилися на 20%, що відрізало від капіталізації компанії майже 800 млрд рублів.
"Є ризики посилення санкційного тиску на Росію", — вказує Антонов. За даними Fox News, адміністрація Трампа розглядає можливість «агресивних» заходів проти російського тіньового флоту, щоб схилити Путіна до поступок щодо України. У Кремлі ж, як і раніше, висувають максималістські вимоги, вважаючи, що Київ повинен здати всю територію чотирьох окупованих областей в адміністративних кордонах.
Якщо США реалізують загрозу санкцій на російську нафту, це опустить індекс Мосбіржі ще приблизно на 10%, прогнозує Антонов.
Чернов з Freedom Finance зазначає, що динаміка ринку залежатиме від нового раунду переговорів. Якщо ж переговори закінчаться безуспішно, а Білий дім продовжить погрожувати посиленням санкцій, індекс Мосбіржі може опуститися до 2600 пунктів, зазначає експерт.
Сенат США представив новий пакет санкцій проти Росії. Документ анонсували республіканець Ліндсі Грем і демократ Річард Блюменталь. Він передбачає введення нових первинних санкцій проти Москви, а також мит у розмірі 500% на імпорт для країн, які закуповують російську нафту, газ, уран та інші продукти. Співавтори ініціативи — 50 зі 100 сенаторів США: 25 республіканців, 24 демократи і один незалежний.
"Ці санкції будуть введені, якщо Росія відмовиться вести сумлінні переговори про міцний мир з Україною або зробить інші дії, включно з військовим вторгненням, які підірвуть суверенітет України після укладення миру", — коментують законопроєкт автори.
Сенатори зазначили, що "поділяють розчарування президента Трампа щодо Росії в питанні припинення вогню".
Раніше Грем і Блюменталь уже висували спільні законопроєкти щодо Росії. У вересні 2022 і червні 2024 року вони пропонували визнати РФ державою-спонсором тероризму. У березні 2025 року вони закликали конфіскувати понад 300 млрд доларів заморожених активів РФ і передати їх Україні.
Усі ці ініціативи не мали продовження.
Ось така трампня&путня, малята, гарненькі хлопчики та прекрасні дівчатка.

Нет комментариев