Понеділок - день важкий
Важко передбачити, де буде дно для ціни на нафту, доки не вщухне паніка на ринках, і важко очікувати зниження паніки, якщо Трамп не зробить чого-небудь, щоб зупинити страх перед глобальною торговельною війною та рецесією, який зростає, наче сніжний ком.
Reuters: Ціни на нафту у понеділок вранці знову впали — на Brent на 2,41% до $64, WTI — на 2,47% до $60,46 за барель.
Ціна російської нафти, що розраховується для цілей оподаткування, 4 квітня опустилася до 4.676 рублів за барель, що на 30% нижче рівня, який використовували під час планування доходів бюджету РФ на 2025 рік, показав розрахунок Reuters.
За підсумками торгового дня 7 квітня ціна бареля знизилася слідом за світовими еталонами орієнтовно до 4.476 рублів за барель, що на 33% нижче за бюджетний орієнтир — це максимальне за три роки відставання від встановленого бюджетом показника.
У бюджеті РФ на 2025 рік враховано ціну російської нафти $69,7 за барель. Бюджет зверстано виходячи з курсу 96,5 руб. за долар.
Міжнародні ціни на нафту стрімко знижуються в понеділок, продовживши просідання минулого тижня, оскільки підвищення торговельних мит між США і Китаєм розпалило тривоги про рецесію, яка може скоротити попит на сировину.
Ідеальний шторм.
Японський фондовий індекс Nikkei завершив сесію понеділка на від'ємній території, просивши під час торгів до мінімуму півтора року на 7,83% до 31.136,58 пункта, а ширший індекс #Topix — на 7,79% до 2.288,66 пункта.
Водночас індекс акцій японських банків під час сесії впав на понад 17% — тривоги про світову рецесію, яку можуть спричинити мита Трампа, продовжують стрясати ринки.
Лідерами зниження стали папери Yaskawa Electric Corp, Renesas Electronics Corp і Kawasaki Heavy Industries Ltd, що подешевшали на 20,22%, 16,67% і 16,46% відповідно.
Акції Tokyo Electron знизилися на 10%, Advantest — на 11%. Папери Softbank подешевшали на 12,3%, Fast Retailing, оператора магазинів одягу Uniqlo, просіли на 7,2%.
Європейські акції впали до 16-місячного мінімуму в понеділок — ринки зіткнулися із загрозою рецесії після того, як Сполучені Штати оголосили масштабні тарифи минулого тижня.
Пан'європейський індекс STOXX 600 впав на 6,0%.
Німецький індекс DAX знизився на 6,9%, британський індекс FTSE 100 опустився на 5,1%, французький CAC 40 впав на 5,8%.
Лідерами зниження стали папери Swissquote Group Holding SA, Siegfried Holding AG і Sulzer AG, що подешевшали на 61,99%, 37,19% і 20,81% відповідно.
Біткоїн теж обвалився. Капіталізація криптовалют за добу впала на 12,8% до $2,46 трлн.
Примітно, що у відповідь на тарифи Китай може знову девальвувати валюту і знову компенсувати збитки, як він це робив у 2016 році.
Багато інвесторів і ринків закладали девальвацію юаня, і очікували, що Китай відреагує так само, як у 2016.
Але Сі, який ставить на перше місце тепер внутрішнє споживання, відповів учора: Not anymore.
Китай оголосив, що не стане девальвувати юань у відповідь на тарифи. Бо це означало б шкоду внутрішньому споживачеві. Замість цього вони вводять тарифи у відповідь і стимулюватимуть внутрішній попит дешевими кредитами і фіскальними стимулами.
Величезна частина стратегії США провалилася, тепер американці відчують на собі всю повноту тарифів у повному обсязі вже з середини квітня.
Пекін також запровадив обмеження на експорт рідкоземельних елементів у п'ятницю ввечері в рамках відповіді на килимові мита президента США Дональда Трампа, скоротивши постачання на Захід мінералів, які використовуються для виробництва озброєнь, електроніки та низки споживчих товарів.
Сім категорій середніх і важких рідкоземельних елементів, включно із самарієм, гадолінієм, тербієм, диспрозієм, лютецієм, скандієм і ітрієм, включено до списку експортного контролю з 4 квітня, повідомило китайське міністерство торгівлі.
На частку Китаю припадає близько 90% світового виробництва рідкоземельних елементів — групи з 17 мінералів, які використовують в оборонній промисловості, виробництві електромобілів, енергетиці та електроніці.
Lockheed Martin, Tesla та Apple належать до американських компаній, які використовують китайські рідкоземельні елементи.
У США діє тільки одна копальня з видобутку рідкоземельних елементів, і більша частина постачань надходить із Китаю.
Американські фондові індекси різко відступили на початку сесії в понеділок, а індекс S&P 500 може підтвердити ведмежий ринок — інвестори кинулися в державні облігації, побоюючись наслідків масштабних мит президента США Дональда Трампа.
Індекс S&P 500 на старті сесії впав на 3,36%, Dow Jones — на 3,11%, а Nasdaq просів на 3,90%.
Паніка на ринку раньше традиційно штовхала інвесторів до надійного долара, але реакція на введення американських мит виявилася іншою — падіння акцій минулого тижня супроводжувалося втечею від американської валюти.
На думку інвесторів, це ознака того, що глобальне панування долара зовсім ослабло.
Долар, який десятиліттями слугував активом-притулком, у четвер впав приблизно на 1,7%, продемонструвавши максимальне добове зниження з листопада 2022 року, після того, як президент США Дональд Трамп запровадив мита на імпорт на рівні, небаченому з початку 1900-х років.
Фондові ринки також обвалилися, оскільки тарифи викликали страх рецесії.
В інтерв'ю та коментарях багато інвесторів і аналітиків пов'язують цю аномалію з адміністрацією Трампа.
За їхніми словами, протекціоністська політика, руйнування глобального економічного порядку, що існував з часів Другої світової війни, і зростаючий борг США підривають привабливість «зеленого».
На їхню думку, якщо не вжити заходів, криза довіри до долара може також підірвати його позиції як світової резервної валюти.
"Те, що ми спостерігаємо сьогодні, є черговою ознакою зміни структури і характеру взаємозв'язку долара США з глобальними ринками. У цього є фундаментальна причина — мінлива роль США у світі", — сказав Тьєррі Візман з Macquarie.
Будь-яке ослаблення позицій долара як безпечної валюти є поганою новиною для інвесторів, принаймні в короткостроковій перспективі.
Для інвесторів, які за останні десятиліття вклали трильйони доларів у зростаючі ринки США, різке падіння долара може означати збереження високих відсоткових ставок на більш тривалий термін.
Це пов'язано з тим, що інфляційний тиск усередині країни може ускладнити Федрезерву пом'якшення грошово-кредитної політики.
Стрімке зміцнення валют до долара ускладнює ситуацію для центральних банків інших країн, які тепер мають справу з погіршенням економічних прогнозів: експорт для країн усього світу стане дорожчим, що ускладнить відновлення темпів зростання.
Приміром, євро показав найзначніше зростання щодо американської валюти за останні два роки з гаком.
Зміна долі у випадку долара дивна. На початку року інвестори очікували, що мита Трампа зміцнять долар, вважаючи, що політика 47-го президента стимулюватиме зростання.
Таким чином, хоча інвестори очікували, що тарифи призведуть до зростання інфляції, загальна думка зводилася до того, що вони сильніше зашкодять зарубіжним економікам і призведуть до підвищення ставок усередині США, зміцнивши валюту.
Це виявилося помилкою. Мита Трампа настільки масштабні, що першою їхньою жертвою стануть самі Сполучені Штати, побоюються інвестори.
Низка інвестиційних банків підвищила оцінку ймовірності рецесії в США.
Негативні настрої розгортають потоки капіталу зі США, знижуючи попит на долари. За офіційними даними, іноземні вкладення в американські активи зросли до $62 трильйонів 2024 року з $13 трильйонів десятиліттям раніше: міжнародні інвестори охоче купували високоприбуткові американські акції, облігації та нерухомість.
Президент Франції Емманюель Макрон у четвер закликав європейські компанії призупинити заплановані інвестиції у США у відповідь на тарифи, введені проти Євросоюзу.
"Три стовпи підтримки долара — винятковість США, високі відсоткові ставки і потужні портфельні потоки — істотно ослабли і потенційно розвернулися в протилежний бік через шквал тарифів", — сказав Пареш Упадхьяя з Amundi.
Deutsche Bank на початку квітня попередив про ризик кризи довіри до американської валюти, а облігаційний гігант PIMCO повідомив, що тепер обережніше ставитиметься до долара.
Метт Кінг із Satori_Insights вважає, що відтік коштів зі США продовжиться:
"Він може значно посилитися, частково через масштаби лонгів в американських акціях і доларі, що формувалися протягом тривалого періоду часу", — сказав він, зазначивши ймовірність сталого циклу втрат, що само-посилюються.
У результаті, майбутнє валюти, яку часто називали «король долар» за силу і домінування на світових валютних ринках, раптово стало виглядати невизначеним.
Таким же невизначеним, як і майбутнє економіки США.
Президент США заявив, що його не турбують втрати ринку, які вже знизили майже на 6 трильйонів доларів вартість акцій США:
"Я не хочу, щоб щось впало. Але іноді потрібно приймати ліки, щоб щось виправити", — сказав Дональд Трамп, спілкуючись із журналістами на борту Air Force One, додавши, що іноземним урядам доведеться заплатити багато грошей за скасування нових мит.
Також президент США зазначив, що розмовляв на вихідних з лідерами з країн Європи та Азії, які сподіваються переконати його знизити на 50% тарифи, що набудуть чинності цього тижня:
"Вони сідають за стіл переговорів. Вони хочуть говорити, але розмов не буде, якщо вони не платять нам багато грошей на щорічній основі".
Трамп зажадав від країн Європи виплати фінансових репарацій:
"Ми встановили високий тариф для Європи. Вони готові сідати за стіл переговорів, вони хочуть говорити, але розмов не буде, доки вони не почнуть щорічно платити нам великі суми — не тільки за сьогодення, а й за минуле", — цитує главу Білого дому Euronews.
"Остапа несло".
Він також заявив про дефіцит торговельного балансу з Китаєм, який, за його словами, становить "трильйон доларів — сотні мільярдів щорічно":
"Допоки ми не розв'яжемо цю проблему, ніякої угоди не буде".
Крім того, у свій соцмережі Truth Social Трамп написав, що скоро всі зрозуміють важливість митних тарифів:
"У нас величезний фінансовий дефіцит з Китаєм, Європейським союзом і багатьма іншими. Єдиний спосіб вирішити цю проблему — це тарифи, які зараз приносять у США десятки мільярдів доларів. Вони вже діють, і це прекрасне видовище. Профіцит із цими країнами зріс за час президентства Сонного Джо Байдена. Ми збираємося повернути це назад, і швидко повернути назад. Коли-небудь люди зрозуміють, що тарифи для Сполучених Штатів Америки — це дуже прекрасна річ".
Про адекватність правителів і віртуальний світ мрій.
"Л.І. Брежнєву, генеральному секретареві ЦК КПРС, настільки сподобався фільм «Сімнадцять миттєвостей весни», що він вирішив нагородити Штірліца, радистку Кет і ще когось там, тому що сприймав персонажів як живих людей. Про це є у спогадах Мікаела Таривердієва. А сам Таривердієв, незважаючи на над-популярну музику до цього фільму, не був висунутий на Державну премію, тому що він «всього лише» автор, у якого не було наочного втілення на екрані."
©Л. Десятников. «Шум часу і робота годинникаря», 2007
Ось така трампня & путня, малята, гарненькі хлопчики та прекрасні дівчатка.
На ілюстрації: у середньому раз на сто років США вводять мита, після чого скочується у депресію.

Обережний оптимізм.
1) Ринкові економіки заспокояться. Вони дуже адаптивні. Адаптивність, мабуть, їхня головна перевага, на відміну, наприклад, від «енергетичних наддержав», де економіка повністю управляється самодуром.
2) Не варто додавати собі страхів. Нічого не вибухне і не лопне. У всякому разі, зараз. Якщо компанії продовжують існувати, вони виправляться.
3) Головне, що на вашому столі є хліб і вино, а на душі — спокій.
4) Найголовніше — регулярні доходи, що покривають звичайні витрати на життя. Стежити за ними, шукати й утримувати — ваша головна турбота на сьогодні.
5) Попереду на нас чекає кілька ураганів і штормів силою 7-8 балів: великі коливання цін, курсів, зростання інфляції.
6) Ці шторми — казино. Не грайте в нього занадто великими сумами.
Ринки обов'язково виправляться. На ринку акцій США буде велике довге зростання. Тільки дурень не скористається ним. Якщо, звісно, у вас є чим грати і доступ до цього ринку.
7) На фінансових ринках проти вас грають автоматичні торгові системи, які генерують більшість угод. Ваші противники — не люди, а «машини» з дуже кмітливим ШІ.
8) Не позбувайтеся панічно фінансових активів, які раптово втратили в ціні. Взагалі не смикайтеся в цих умовах, а спокійно спостерігайте за подіями, що розвиваються. Усі шторми й урагани рано чи пізно стихають.
9) Не беріть великих боргів.
10) І найголовніше: ніколи, чуєте, ніколи і за жодних умов не ходіть на російський фінансовий ринок.
Це табу такого ж калібру, як, наприклад, інцест.
Вівця все життя боялася вовка, але з'їв її пастух.
Випивайте і закушуйте, нехай вас не хвилює цих дурниць.
Відпочивайте, громадяни.
І будьте мені здорові!
FAQ: — Що с доларом?
— Перехід Трампа на самоізоляцію підриває Довіру до США як диригента глобальної торгівлі. Після відміни президентом Річардом Ніксоном золотого забезпечення долара, ця валюта трималася лише на Довірі і Передбачуваності американського врядування.
Трамп вибив з-під долара і Довіру, і Передбачуваність.
Довіра, як і кохання, ніколи не повертається в місця, які одного разу змушена була покинути.
— Чи можете пояснити стосовно долара для не економістів?
— Поки що нічого пояснювати. Трамп як вогню боїться втратити статус світової валюти для долара, але робить усе для того, щоб саме це і сталося. Спостерігаємо. Ще не кирдик, але тримаємо вухо гостро. Гарного тижня.
— Фондовий ринок, ціни на нафту падають разом із доларом!
Чому падає долар?
— Судячи з усього, головна причина цього в тому, що США і долар перестали сприйматися як risk off trade.
Трампу вдалося здавалося б неможливе — підірвати репутацію долара як резервної валюти.
Тепер долар — це ризик!
Головне зло політики Трампа для Америки — це фундаментальна невизначеність. Слово цього «майстра угод» не варте буквально нічого! Він говорить одне, робить зовсім інше.
Таке «запрошення до торгівлі», яке він зробив усьому світові, не розрізняючи ні друзів, ні ворогів, вочевидь викличне лише одну реакцію — триматися подалі від цього божевільного.
І від долара.
За четвертий квартал 2024 року різні ЦБ країн світу скоротили доларові резерви на $155 млрд.
Далі цей процес буде тільки посилюватися.
Тому я б не поспішав купувати долар, який подешевшав.

Reuters: Ціни на нафту у понеділок вранці знову впали — на Brent на 2,41% до $64, WTI — на 2,47% до $60,46 за барель.
Ціна російської нафти, що розраховується для цілей оподаткування, 4 квітня опустилася до 4.676 рублів за барель, що на 30% нижче рівня, який використовували під час планування доходів бюджету РФ на 2025 рік, показав розрахунок Reuters.
За підсумками торгового дня 7 квітня ціна бареля знизилася слідом за світовими еталонами орієнтовно до 4.476 рублів за барель, що на 33% нижче за бюджетний орієнтир — це максимальне за три роки відставання від встановленого бюджетом показника.
У бюджеті РФ на 2025 рік враховано ціну російської нафти $69,7 за барель. Бюджет зверстано виходячи з курсу 96,5 руб. за долар.
Міжнародні ціни на нафту стрімко знижуються в понеділок, продовживши просідання минулого тижня, оскільки підвищення торговельних мит між США і Китаєм розпалило тривоги про рецесію, яка може скоротити попит на сировину.
Ідеальний шторм.
Японський фондовий індекс Nikkei завершив сесію понеділка на від'ємній території, просивши під час торгів до мінімуму півтора року на 7,83% до 31.136,58 пункта, а ширший індекс #Topix — на 7,79% до 2.288,66 пункта.
Водночас індекс акцій японських банків під час сесії впав на понад 17% — тривоги про світову рецесію, яку можуть спричинити мита Трампа, продовжують стрясати ринки.
Лідерами зниження стали папери Yaskawa Electric Corp, Renesas Electronics Corp і Kawasaki Heavy Industries Ltd, що подешевшали на 20,22%, 16,67% і 16,46% відповідно.
Акції Tokyo Electron знизилися на 10%, Advantest — на 11%. Папери Softbank подешевшали на 12,3%, Fast Retailing, оператора магазинів одягу Uniqlo, просіли на 7,2%.
Європейські акції впали до 16-місячного мінімуму в понеділок — ринки зіткнулися із загрозою рецесії після того, як Сполучені Штати оголосили масштабні тарифи минулого тижня.
Пан'європейський індекс STOXX 600 впав на 6,0%.
Німецький індекс DAX знизився на 6,9%, британський індекс FTSE 100 опустився на 5,1%, французький CAC 40 впав на 5,8%.
Лідерами зниження стали папери Swissquote Group Holding SA, Siegfried Holding AG і Sulzer AG, що подешевшали на 61,99%, 37,19% і 20,81% відповідно.
Біткоїн теж обвалився. Капіталізація криптовалют за добу впала на 12,8% до $2,46 трлн.
Примітно, що у відповідь на тарифи Китай може знову девальвувати валюту і знову компенсувати збитки, як він це робив у 2016 році.
Багато інвесторів і ринків закладали девальвацію юаня, і очікували, що Китай відреагує так само, як у 2016.
Але Сі, який ставить на перше місце тепер внутрішнє споживання, відповів учора: Not anymore.
Китай оголосив, що не стане девальвувати юань у відповідь на тарифи. Бо це означало б шкоду внутрішньому споживачеві. Замість цього вони вводять тарифи у відповідь і стимулюватимуть внутрішній попит дешевими кредитами і фіскальними стимулами.
Величезна частина стратегії США провалилася, тепер американці відчують на собі всю повноту тарифів у повному обсязі вже з середини квітня.
Пекін також запровадив обмеження на експорт рідкоземельних елементів у п'ятницю ввечері в рамках відповіді на килимові мита президента США Дональда Трампа, скоротивши постачання на Захід мінералів, які використовуються для виробництва озброєнь, електроніки та низки споживчих товарів.
Сім категорій середніх і важких рідкоземельних елементів, включно із самарієм, гадолінієм, тербієм, диспрозієм, лютецієм, скандієм і ітрієм, включено до списку експортного контролю з 4 квітня, повідомило китайське міністерство торгівлі.
На частку Китаю припадає близько 90% світового виробництва рідкоземельних елементів — групи з 17 мінералів, які використовують в оборонній промисловості, виробництві електромобілів, енергетиці та електроніці.
Lockheed Martin, Tesla та Apple належать до американських компаній, які використовують китайські рідкоземельні елементи.
У США діє тільки одна копальня з видобутку рідкоземельних елементів, і більша частина постачань надходить із Китаю.
Американські фондові індекси різко відступили на початку сесії в понеділок, а індекс S&P 500 може підтвердити ведмежий ринок — інвестори кинулися в державні облігації, побоюючись наслідків масштабних мит президента США Дональда Трампа.
Індекс S&P 500 на старті сесії впав на 3,36%, Dow Jones — на 3,11%, а Nasdaq просів на 3,90%.
Паніка на ринку раньше традиційно штовхала інвесторів до надійного долара, але реакція на введення американських мит виявилася іншою — падіння акцій минулого тижня супроводжувалося втечею від американської валюти.
На думку інвесторів, це ознака того, що глобальне панування долара зовсім ослабло.
Долар, який десятиліттями слугував активом-притулком, у четвер впав приблизно на 1,7%, продемонструвавши максимальне добове зниження з листопада 2022 року, після того, як президент США Дональд Трамп запровадив мита на імпорт на рівні, небаченому з початку 1900-х років.
Фондові ринки також обвалилися, оскільки тарифи викликали страх рецесії.
В інтерв'ю та коментарях багато інвесторів і аналітиків пов'язують цю аномалію з адміністрацією Трампа.
За їхніми словами, протекціоністська політика, руйнування глобального економічного порядку, що існував з часів Другої світової війни, і зростаючий борг США підривають привабливість «зеленого».
На їхню думку, якщо не вжити заходів, криза довіри до долара може також підірвати його позиції як світової резервної валюти.
"Те, що ми спостерігаємо сьогодні, є черговою ознакою зміни структури і характеру взаємозв'язку долара США з глобальними ринками. У цього є фундаментальна причина — мінлива роль США у світі", — сказав Тьєррі Візман з Macquarie.
Будь-яке ослаблення позицій долара як безпечної валюти є поганою новиною для інвесторів, принаймні в короткостроковій перспективі.
Для інвесторів, які за останні десятиліття вклали трильйони доларів у зростаючі ринки США, різке падіння долара може означати збереження високих відсоткових ставок на більш тривалий термін.
Це пов'язано з тим, що інфляційний тиск усередині країни може ускладнити Федрезерву пом'якшення грошово-кредитної політики.
Стрімке зміцнення валют до долара ускладнює ситуацію для центральних банків інших країн, які тепер мають справу з погіршенням економічних прогнозів: експорт для країн усього світу стане дорожчим, що ускладнить відновлення темпів зростання.
Приміром, євро показав найзначніше зростання щодо американської валюти за останні два роки з гаком.
Зміна долі у випадку долара дивна. На початку року інвестори очікували, що мита Трампа зміцнять долар, вважаючи, що політика 47-го президента стимулюватиме зростання.
Таким чином, хоча інвестори очікували, що тарифи призведуть до зростання інфляції, загальна думка зводилася до того, що вони сильніше зашкодять зарубіжним економікам і призведуть до підвищення ставок усередині США, зміцнивши валюту.
Це виявилося помилкою. Мита Трампа настільки масштабні, що першою їхньою жертвою стануть самі Сполучені Штати, побоюються інвестори.
Низка інвестиційних банків підвищила оцінку ймовірності рецесії в США.
Негативні настрої розгортають потоки капіталу зі США, знижуючи попит на долари. За офіційними даними, іноземні вкладення в американські активи зросли до $62 трильйонів 2024 року з $13 трильйонів десятиліттям раніше: міжнародні інвестори охоче купували високоприбуткові американські акції, облігації та нерухомість.
Президент Франції Емманюель Макрон у четвер закликав європейські компанії призупинити заплановані інвестиції у США у відповідь на тарифи, введені проти Євросоюзу.
"Три стовпи підтримки долара — винятковість США, високі відсоткові ставки і потужні портфельні потоки — істотно ослабли і потенційно розвернулися в протилежний бік через шквал тарифів", — сказав Пареш Упадхьяя з Amundi.
Deutsche Bank на початку квітня попередив про ризик кризи довіри до американської валюти, а облігаційний гігант PIMCO повідомив, що тепер обережніше ставитиметься до долара.
Метт Кінг із Satori_Insights вважає, що відтік коштів зі США продовжиться:
"Він може значно посилитися, частково через масштаби лонгів в американських акціях і доларі, що формувалися протягом тривалого періоду часу", — сказав він, зазначивши ймовірність сталого циклу втрат, що само-посилюються.
У результаті, майбутнє валюти, яку часто називали «король долар» за силу і домінування на світових валютних ринках, раптово стало виглядати невизначеним.
Таким же невизначеним, як і майбутнє економіки США.
Президент США заявив, що його не турбують втрати ринку, які вже знизили майже на 6 трильйонів доларів вартість акцій США:
"Я не хочу, щоб щось впало. Але іноді потрібно приймати ліки, щоб щось виправити", — сказав Дональд Трамп, спілкуючись із журналістами на борту Air Force One, додавши, що іноземним урядам доведеться заплатити багато грошей за скасування нових мит.
Також президент США зазначив, що розмовляв на вихідних з лідерами з країн Європи та Азії, які сподіваються переконати його знизити на 50% тарифи, що набудуть чинності цього тижня:
"Вони сідають за стіл переговорів. Вони хочуть говорити, але розмов не буде, якщо вони не платять нам багато грошей на щорічній основі".
Трамп зажадав від країн Європи виплати фінансових репарацій:
"Ми встановили високий тариф для Європи. Вони готові сідати за стіл переговорів, вони хочуть говорити, але розмов не буде, доки вони не почнуть щорічно платити нам великі суми — не тільки за сьогодення, а й за минуле", — цитує главу Білого дому Euronews.
"Остапа несло".
Він також заявив про дефіцит торговельного балансу з Китаєм, який, за його словами, становить "трильйон доларів — сотні мільярдів щорічно":
"Допоки ми не розв'яжемо цю проблему, ніякої угоди не буде".
Крім того, у свій соцмережі Truth Social Трамп написав, що скоро всі зрозуміють важливість митних тарифів:
"У нас величезний фінансовий дефіцит з Китаєм, Європейським союзом і багатьма іншими. Єдиний спосіб вирішити цю проблему — це тарифи, які зараз приносять у США десятки мільярдів доларів. Вони вже діють, і це прекрасне видовище. Профіцит із цими країнами зріс за час президентства Сонного Джо Байдена. Ми збираємося повернути це назад, і швидко повернути назад. Коли-небудь люди зрозуміють, що тарифи для Сполучених Штатів Америки — це дуже прекрасна річ".
Про адекватність правителів і віртуальний світ мрій.
"Л.І. Брежнєву, генеральному секретареві ЦК КПРС, настільки сподобався фільм «Сімнадцять миттєвостей весни», що він вирішив нагородити Штірліца, радистку Кет і ще когось там, тому що сприймав персонажів як живих людей. Про це є у спогадах Мікаела Таривердієва. А сам Таривердієв, незважаючи на над-популярну музику до цього фільму, не був висунутий на Державну премію, тому що він «всього лише» автор, у якого не було наочного втілення на екрані."
©Л. Десятников. «Шум часу і робота годинникаря», 2007
Ось така трампня & путня, малята, гарненькі хлопчики та прекрасні дівчатка.
На ілюстрації: у середньому раз на сто років США вводять мита, після чого скочується у депресію.

Обережний оптимізм.
1) Ринкові економіки заспокояться. Вони дуже адаптивні. Адаптивність, мабуть, їхня головна перевага, на відміну, наприклад, від «енергетичних наддержав», де економіка повністю управляється самодуром.
2) Не варто додавати собі страхів. Нічого не вибухне і не лопне. У всякому разі, зараз. Якщо компанії продовжують існувати, вони виправляться.
3) Головне, що на вашому столі є хліб і вино, а на душі — спокій.
4) Найголовніше — регулярні доходи, що покривають звичайні витрати на життя. Стежити за ними, шукати й утримувати — ваша головна турбота на сьогодні.
5) Попереду на нас чекає кілька ураганів і штормів силою 7-8 балів: великі коливання цін, курсів, зростання інфляції.
6) Ці шторми — казино. Не грайте в нього занадто великими сумами.
Ринки обов'язково виправляться. На ринку акцій США буде велике довге зростання. Тільки дурень не скористається ним. Якщо, звісно, у вас є чим грати і доступ до цього ринку.
7) На фінансових ринках проти вас грають автоматичні торгові системи, які генерують більшість угод. Ваші противники — не люди, а «машини» з дуже кмітливим ШІ.
8) Не позбувайтеся панічно фінансових активів, які раптово втратили в ціні. Взагалі не смикайтеся в цих умовах, а спокійно спостерігайте за подіями, що розвиваються. Усі шторми й урагани рано чи пізно стихають.
9) Не беріть великих боргів.
10) І найголовніше: ніколи, чуєте, ніколи і за жодних умов не ходіть на російський фінансовий ринок.
Це табу такого ж калібру, як, наприклад, інцест.
Вівця все життя боялася вовка, але з'їв її пастух.
Випивайте і закушуйте, нехай вас не хвилює цих дурниць.
Відпочивайте, громадяни.
І будьте мені здорові!
FAQ: — Що с доларом?
— Перехід Трампа на самоізоляцію підриває Довіру до США як диригента глобальної торгівлі. Після відміни президентом Річардом Ніксоном золотого забезпечення долара, ця валюта трималася лише на Довірі і Передбачуваності американського врядування.
Трамп вибив з-під долара і Довіру, і Передбачуваність.
Довіра, як і кохання, ніколи не повертається в місця, які одного разу змушена була покинути.
— Чи можете пояснити стосовно долара для не економістів?
— Поки що нічого пояснювати. Трамп як вогню боїться втратити статус світової валюти для долара, але робить усе для того, щоб саме це і сталося. Спостерігаємо. Ще не кирдик, але тримаємо вухо гостро. Гарного тижня.
— Фондовий ринок, ціни на нафту падають разом із доларом!
Чому падає долар?
— Судячи з усього, головна причина цього в тому, що США і долар перестали сприйматися як risk off trade.
Трампу вдалося здавалося б неможливе — підірвати репутацію долара як резервної валюти.
Тепер долар — це ризик!
Головне зло політики Трампа для Америки — це фундаментальна невизначеність. Слово цього «майстра угод» не варте буквально нічого! Він говорить одне, робить зовсім інше.
Таке «запрошення до торгівлі», яке він зробив усьому світові, не розрізняючи ні друзів, ні ворогів, вочевидь викличне лише одну реакцію — триматися подалі від цього божевільного.
І від долара.
За четвертий квартал 2024 року різні ЦБ країн світу скоротили доларові резерви на $155 млрд.
Далі цей процес буде тільки посилюватися.
Тому я б не поспішав купувати долар, який подешевшав.

Нет комментариев